×

To będzie naprawdę wyjątkowy styczeń. Prognozy pogody są jednoznaczne

Pomimo tego, że obecnie mamy w kraju prawie wiosenną pogodę, nie oznacza to, że zima się już skończyła. Jaka więc jest prognoza pogody na styczeń 2023? Temperatury będą wyższe względem normy wieloletniej, co sprawia, że ten styczeń będzie wyjątkowy. Cały obszar kraju będzie pod tym względem jednak zróżnicowany.

Prognoza pogody na styczeń

Prognoza pogody na styczeń 2023. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków miesięczna temperatura powietrza powinna wyjść powyżej normy. W naszej części Europy przewidywane są odchylenia temperatur. W skali miesięcznej może być wyższa nawet o 7 stopni Celsjusza!

Początek stycznia zapowiada się mroźnie z temperaturami poniżej zera stopni. Tymczasem już od 10 stycznia możemy spodziewać się ocieplenia. Według prognoz synoptyków na termometrach zobaczymy od 3 do 11 stopni Celsjusza. Jednak po 21 stycznia zapowiadane są przelotne opady śniegu i marznącego deszczu.

Końcówka miesiąca będzie ciepła, jednak noce będą mroźne. Na Podlasiu i w górach temperatura może spaść do -8 stopni Celsjusza. Natomiast w Bieszczadach na termometrach zobaczymy -7 oraz -6 w województwie mazowieckim, małopolskim i pomorskim. Na Dolnym Śląsku będzie około -4 stopni Celsjusza.

Czy spadnie śnieg?

Według synoptyków, nawet jeśli spadnie śnieg, to nie utrzyma się on długo, ponieważ temperatury w ciągu dnia będą przekraczały 0 stopni. Natomiast częściej wystąpią opady marznącego deszczu powodujące oblodzenia. W tym przypadku będziemy musieli zachować szczególną ostrożność wychodząc rankiem z domu.

Polska będzie się często znajdować pomiędzy słabym obszarem wyżowym, a głębszymi ośrodkami niżowymi znad północnej i północno zachodniej Europy oraz północnego Atlantyku. Fronty atmosferyczne związane z niżami będą często przynosić przelotne opady mieszane.

– czytamy na łamach „Wirtualnej Polski”.

Niestety, prognozy pogody synoptyków na ferie 2023 nie napawają optymizmem, o zimowych szaleństwach będziemy mogli tylko pomarzyć.

Należy mieć na uwadze, że długoterminowe prognozy pogody powinno traktować się orientacyjnie. Pomimo specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu wykonuje się skomplikowane obliczenia, synoptycy nie mogą przewidzieć pogody w stu procentach.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, www.eska.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować