×

Pogodowe szaleństwo w grudniu. Uderzenie ciepła, a potem duży mróz

Pogodowe szaleństwo w grudniu — z najnowszych prognoz wynika, że najbliższe tygodnie przyniosą potężne skoki temperatury. Wiele wskazuje na to, że pojawią się zarówno uderzenia ciepła, jak i potężne mrozy.

Pogodowe szaleństwo w grudniu

Wielu z nas wciąż żyje nadzieją na białe święta. Ponoć nadzieja umiera ostatnia, ale najnowsze prognozy przynoszą dość zaskakujące wnioski.

W ostatnich dniach w wielu regionach Polski jest naprawdę mroźno i zimno (za sprawą wyżu Erik). W niektórych miejscach w kraju spadł śnieg, ponadto IMGW ostrzega także przed marznącym deszczem oraz mżawką. Na drogach może być naprawdę niebezpiecznie!

W najbliższych dniach na północy Polski nadal będzie chłodno (tam prognozowane są opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem). Ale już na południu kraju aura może zaskakiwać. „Wirtualna Polska”, powołując się na portal fanipogody.pl, informuje o możliwych „uderzeniach ciepła”.

Ocieplenie na południu może mieć miejscami charakter potężnego uderzenia ciepła (…). Jak wskazują autorzy prognozy, w kolejnych dniach temperatura może tam sięgać nawet 8-10 st. C. Kulminacja ma przypaść na przyszły weekend. Wtedy na Podkarpaciu termometry mogą wskazywać nawet 14 st. C.

—  informuje WP.

Mróz jeszcze do nas wróci

Jeszcze przed końcem roku termometry ponownie wskażą temperatury poniżej zera. Z prognoz wynika, że w drugiej połowie grudnia zima powróci z przytupem. Może być bardzo mroźno!

Na terenach podgórskich i na północnym wschodzie spadki temperatur mogą sięgać -20 st. C. Nie można wykluczyć, że będą towarzyszyć temu śnieżyce, które napłyną z południa Europy.

— przekazała Wirtualna Polska.

Zdaniem meteorologów w ostatnich dniach grudnia czekają nas obfite opady śniegu, ale i deszczu ze śniegiem. W święta biały puch prawdopodobnie pojawi się na południu i na wschodzie kraju. Warto jednak pamiętać, że długoterminowe prognozy są obarczone dużym ryzykiem błędu.

Fotografie: wxcharts.com, Pixabay (miniatura wpisu), wxcharts.com, pixabay.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x