×

Uwaga na oszusta! Chodzi po domach i oferuje ziemniaki. To pułapka!

Uwaga na oszusta! W Puławach pojawił się nowy spryciarz. Niby sprzedaje ziemniaki i jajka, a tylko czyha, by wedrzeć się do mieszkania.

Nowa metoda złodzieja

Oszuści prześcigają się w pomysłowości. Rok temu głośno było o metodzie „na kłódkę” stosowanej na terenie łódzkich centrów handlowych. Teraz z kolei w Puławach pojawił się sprytny złodziej.

Chodzi po domach, oferując ziemniaki i jabłka. Udało mu się w ten sposób nabrać wiele osób, głównie starszych, zainteresowanych możliwością taniego zakupu niepryskanych owoców i warzyw prosto z pola, na dodatek z dostawą pod same drzwi.

Oszust doskonale wie o tym, że świeże produkty od rolników cieszą się powodzeniem. Tylko on sam ich nie sprzedaje. Kiedy klient wyrazi zainteresowanie, oszust mówi, że nie ma towaru przy sobie, ale zaraz przyniesie. Czeka na sposobność odwrócenia uwagi i wtedy dokonuje kradzieży.

Uwaga na oszusta

Ofiarą oszusta w Puławach padła 84-letnia kobieta, mieszkająca na ulicy Leśnej. Pod pozorem sprzedaży ziemniaków i jajek, dostał się do mieszkania, po czym odwrócił uwagę gospodyni i okradł ją z prawie blisko dwóch tysięcy złotych. Jak ujawnia puławska policja:

Do zdarzenia doszło w dniu 26 lutego br. na osiedlu Leśna w Puławach. Do 84 letniej mieszkanki jednego z bloków, zapukał nieznany jej mężczyzna, który zaoferował na sprzedaż ziemniaki. Kobieta początkowo nie chciała ich kupić, ale przekonał ją, że są dobre i tanie więc postanowiła wziąć kilka kilogramów. W trakcie rozmowy, mężczyzna zapytał starszą panią czy mogłaby mu rozmienić 200 złotych. 84 latka weszła do mieszkania i z koperty na szafce wyjęła dwa banknoty po 100 złotych. Wtedy mężczyzna wszedł za nią do mieszkania, ponaglając ją, aby znalazła siatkę na zieminaki. Kobieta zaczęła szukać siatki, a gdy się odwróciła, fałszywego handlarza nie było już w domu. Wraz z nim zniknęła koperta z pieniędzmi, w której było 1800 zł.

Policja opublikowała portret pamięciowy złodzieja i prosi o kontakt wszystkich, którzy go rozpoznają.
Jak ostrzega Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowa, KMP w Puławach:

Przypominam o zachowaniu ostrożności, przy dokonywaniu podobnych zakupów. Obcych, nieznanych ludzi raczej nie powinniśmy wpuszczać do mieszkań. A kiedy już w nich się znajdą nie zostawiajmy ich samych. Jeśli ktoś rozpoznaje mężczyznę z portretu pamięciowego prosimy o kontakt z naszą komendą, tel. (47) 812 33 35.

Poszukiwany ma około 35 lat i 170 cm. wzrostu.

Źródła: www.fakt.pl, pulawy.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

zamknij