×

Tata zszedł do piwnicy po ziemniaki. Gdy nie wracał, poszła i mama. Nie wrócili

Gnijące ziemniaki zabiły rodzinę 8-latki z Rosji. Najpierw umarł ojciec, chwilę później matka, a po nich – brat i babcia dziewczynki. Jak to tego doszło? Czy tej tragedii można było uniknąć?

8-latka w jeden dzień straciła całą rodzinę

8-letnia Maria Chelysheva została sierotą. Wszystko przez ziemniaki, które przechowywała jej rodzina pochodząca z okolic Kazania (Rosja).

Pewnego dnia ojciec dziewczynki, 42-letni profesor prawa Michaił Chelyshev, zszedł do piwnicy. Miał przynieść ziemniaki na obiad, ale długo nie wracał. Zaniepokojona tym faktem żona mężczyzny, 38-letnia Anastasia poszła go więc szukać. Jednak i ona nie wyszła z tego żywa.

 

Niedługo potem do piwnicy zszedł syn pary, 18-letni Georgy. Nastolatek też zemdlał i zmarł przy rodzicach, ale to nie był koniec tragicznego pasma nieszczęść.

Wprawdzie 68-letnia Iraida, matka Anastazji, zorientowała się, że coś jest nie tak, dlatego zadzwoniła do sąsiada, ale zanim nadeszła pomoc, starsza kobieta również poszła do piwnicy. Upadła i umarła, jak inni członkowie rodziny.

 

Gnijące ziemniaki zabiły rodzinę 8-latki

Co ich zabiło? Dlaczego padali jeden po drugim w piwnicy i tam umierali? Okazało się, że rodzina 8-letniej dziewczynki przechowywała ziemniaki w piwnicy w niewłaściwy sposób. Nikt nie zdawał sobie sprawy, że kartofle mocno zgniły, a unoszący się w powietrzu gaz zawierający glikoalkaloidy jest śmiertelny.

Wszyscy zmarli w wyniku zatrucia gazem, które nagromadziło się w piwnicy w wyniku mocno gnijących ziemniaków

– przekazał miejscowy śledczy.

Jedyną ocalałą była 8-letnia Maria. Gdy dziewczynka zauważyła nieobecność rodziców, brata i babci, też chciała zejść do piwnicy. Na szczęście kobieta, która jako ostatnio wchodziła do ciemnego pomieszczenia nie zamknęła drzwi. Dzięki temu trujący gaz zdążył się nieco ulotnić i dziewczynka przeżyła. Jednak widoku ciał całej swojej rodziny leżących na podłodze nigdy nie zapomni.

 

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: 5mindlazdrowia.pl, www.dailymail.co.uk
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Imgur

Może Cię zainteresować