×

Trzaskowski odmówił debaty w Końskich. Ale zaproponował Dudzie inne spotkanie

Trzaskowski zaprasza Dudę na debatę. Miałaby się ona odbyć w Lesznie i mieć formę otwartą. Końskie już nieaktualne?

Zamieszanie z debatami

Polacy powoli zaczynają tracić nadzieję, że kandydaci na prezydenta RP jakoś się dogadają w sprawie debaty przed II turą. Na tydzień przed wyborami ciągle trwają przekomarzanki na ten temat.

Zaczęło się od odmowy Andrzeja Dudy udziału w debacie, którą podjęły się zorganizować TVN, Onet i Wirtualna Polska. Sztab Trzaskowskiego oskarżył Dudę o tchórzostwo. Wtedy niezawodna TVP wystąpiła z propozycją, że znów urządzi debatę, ale tym razem nie w studiu telewizyjnym, tylko w miejscowości Końskie. Wybór miejsca był nawiązaniem do słów Grzegorza Schetyny wypowiedzianych w 2016 roku w wywiadzie dla tygodnika Do Rzeczy:

Wybory wygrywa się w Końskich, a nie w Wilanowie.

Cytując słowa dawnego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, TVP chciała wziąć Trzaskowskiego pod włos, ale się nie udało. Sztabowcy kandydata na prezydenta uznali, że to nie będzie prawdziwa debata, bo TVP wyraźnie faworyzuje Dudę. Wprawdzie pojawiły się głosy, że udział w debacie w Końskich, w sytuacji, gdy Duda wyraźnie obawia się debaty organizowanej przez nieprzyjazne mu redakcje, pomogłaby Trzaskowskiemu wizerunkowo. Wszystko jednak rozbiło się o formę zaproszenia. TVP wystosowało do sztabu kandydata KO pismo następującej treści:

6 lipca 2020 r. o godzinie 21.00 w hali sportowej, ul. kpt. Stoińskiego 3 w miejscowości Końskie odbędzie się trwająca 80 minut „Debata Prezydencka 2020”. Debata emitowana będzie na antenach TVP 1, TVP Info oraz TVP Polonia. Uprzejmie proszę o pisemne potwierdzenie uczestnictwa kandydata o planowanej debacie do soboty 4 lipca. O dalszych czynnościach poinformujemy Państwa niezwłocznie w kolejnej korespondencji.

Rafał Trzaskowski wygrywa w sondażu 3
Instagram

Trzaskowski zaprasza Dudę na debatę

Pojawiły się opinie, że wezwania na komisariat bywają sformułowane milej… W tej sytuacji szef sztabu Trzaskowskiego, Cezary Tomczyk uznał, że nie warto… Na Twitterze zaprosił Andrzeja Dudę na debatę w zupełnie innej, otwartej formule, najlepiej w Lesznie:

Zapraszamy do prawdziwej debaty wszystkie redakcje. Od prawa do lewa. Czas na prawdziwe i trudne pytania! Koniec ustawek w TVP. Niech sobie zostaną ze swoim wiecem. Wszyscy wiemy, jak jest. Wszyscy widzimy jak wygląda TVP. Zapraszamy do Leszna!!!”.

Rafał Trzaskowski wygrywa w sondażu 2
Instagram

Sam Trzaskowski wyznał, że na debacie w TVP już był i wie, jak ona wygląda, a teraz warto, by dla odmiany drugi z kandydatów wyszedł ze swojej strefy komfortu:

Jak państwo wiecie, pan prezydent rzadko odpowiada na pytania na konferencjach prasowych. Zamiast tego organizowane są ustawki. Dokładnie taka sama ustawka szykuje się w Końskich, więc w takim wiecu nie będę brał udziału. Byłem już w TVP, wszyscy wiemy, jakie pytania chce zadawać prezes Kurski i jakie sugeruje odpowiedzi. Warto byłoby, aby sam pan prezydent odpowiedział na pytania dziennikarzy, dobrze byłoby również, gdybyśmy sami sobie mogli nawzajem zadawać pytania.

Myślicie, że coś w ogóle z tego będzie?

Andrzej Duda ułaskawił pedofila
Twitter
Rafał Trzaskowski o Lechu Kaczyńskim
Twitter
Agata Duda zareagowała na wyniki I tury
Facebook
Syn Trzaskowskiego
Instagram
Źródła: www.fakt.pl, wiadomosci.gazeta.pl

Może Cię zainteresować

zamknij