×

Wybory prezydenckie w USA. Są już wyniki ogłoszone m.in. przez CNN!

Wybory prezydenckie w USA. Jak podają główne amerykańskie telewizje informacyjne, jeden z kandydatów osiągnął wymagane 270 głosów elektorskich! W starciu brał udział Donald Trump i Joe Biden. Kto wygrał?

Wybory prezydenckie w USA

W walce o fotel prezydencki w Stanach Zjednoczonych stanęli w tym roku Donald Trump i Joe Biden. Aby mówić o zwycięstwie koniecznie było osiągnięcie wymaganych minimum 270 głosów elektorskich. O ostatecznym wyniku zadecydowała wygrana w stanie Pensylwania. Kto więc zostanie 46. prezydentem USA?

Jak informują główne telewizje informacyjne w Stanach Zjednoczonych (m.in. CNN, FOX News, ABC News, MSNBC), wybory prezydenckie wygrał Joe Biden!

Pokonał on urzędującego prezydenta Donalda Trumpa, gromadząc w sumie 273 głosy elektorskie. Kandydat Demokratów zostanie oficjalnie wybrany na ten urząd 14 grudnia podczas posiedzenia Kolegium Elektorów.

Jak podaje Onet, „w wielu stanach wciąż trwa liczenie głosów, ale nie będą one już miały wpływu na ostateczny wynik wyborów”.

Sylwetki głównych kandydatów

Joe Biden

Przedstawicielem Demokratów jest 77-letni Joe Biden. W polityce działa od lat i był on senatorem stanu Delaware w latach 1973–2009. Następnie został mianowany na wiceprezydenta w trakcie prezydentury Baracka Obamy (2009–2017).

Jest on przedstawiany jako polityk o mocno socjalistycznym podejściu oraz pomimo otwartej deklaracji bycia katolikiem, popiera liberalizację aborcji.

Donald Trump

Z kolei Donald Trump był jednym z największych zaskoczeń w 2016 roku. Bogatego przedsiębiorcę przez długi czas uznawano za „żart polityczny”. W ciągu kilku miesięcy został przedstawicielem Republikanów w wyścig o fotel prezydenta. Ostatecznie wygrał z Hillary Clinton.

Trump kreuje się na „typowego Amerykanina”, który kocha wolność i tradycyjne wartości. Jest także otwartym przeciwnikiem liberalizacji kwestii aborcyjnych czy zniesienia ograniczeń dotyczących broni palnej.

Źródła: www.polsatnews.pl, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować