×

Koronawirus na wiecu Andrzeja Dudy. Sanepid apeluje do uczestników

Koronawirus na wiecu Andrzeja Dudy. Wśród uczestników spotkania z prezydentem, które odbyło się 13 lipca, były dwie osoby zakażone koronawirusem. Według nieoficjalnym informacji dziennikarza RMF FM, zakażeni uczestnicy spotkania z Andrzejem Dudą w Odrzywole nie mieli bezpośredniego kontaktu z głową państwa.

Wyjątkowe spotkanie z mieszkańcami Odrzywołu

To było wyjątkowe spotkanie, bo i okazja była wyjątkowa. 13 lipca prezydent Duda spotkał się z mieszkańcami Odrzywołu na Mazowszu. Jak wynika z danych PKW, zwycięzca wyborów uzyskał tam w drugiej turze aż 86,31 procent poparcia! Były podziękowania i wiele wzruszeń. Plac przy ul. Warszawskiej zapełnił się wyborcami, którzy chcieli spotkać swojego kandydata osobiście.

Dziękuję wszystkim, którzy mnie wsparli i w wyborach swoimi głosami i wcześniej w czasie kampanii. Jestem ogromnie za to wdzięczny i muszę powiedzieć, że jestem wzruszony

– mówił prezydent.

Nie zabrakło również pojednawczych gestów.

(…) tak, to była bardzo ostra kampania, pewnie momentami za ostra.

– przyznał prezydent Duda.

(…) jeżeli ktoś się poczuł urażony tym, co powiedziałem lub tym, jak się zachowałem, czy to w czasie kampanii, czy w ciągu ostatnich pięciu lat proszę, żeby wybaczył mi i dał też szansę na to, żeby poprawić się przez następne pięć lat

– dodał.

Koronawirus na wiecu Andrzeja Dudy

Okazuje się, że to spotkanie mieszkańcy gminy Odrzywół zapamiętają z jeszcze jednego powodu. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przysusze zaapelował do wszystkich, którzy uczestniczyli tego dnia w wiecu przy ul. warszawskiej o zgłaszanie się do placówki. Szczególnie, jeśli u któregoś z uczestników spotkania występują objawy takie jak: podwyższona temperatura, katar, bóle kostno-stawowe lub mięśniowe, duszności, kaszel, utrata smaku i węchu.

Inspektor Sanitarny poinformował, że na spotkaniu z prezydentem obecne były dwie osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2. W komunikacie czytamy, że są to osoby „stwarzające zagrożenie epidemiczne dla uczestników spotkania”.

Z nieoficjalnych informacji, przekazanych przez RMF FM, wynika, że zakażone osoby nie miały bliższego kontaktu z prezydentem.

Do placówki sanepidu można zgłaszać się mailowo lub telefonicznie. Przypomnijmy, według ostatniego raportu MZ, w kraju przybyło aż 418 nowych przypadków zachorowań! Najwięcej z nich w województwie śląskim i mazowieckim.

Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować