×

Wstępne wyniki wyborów we Francji! Jeden z kandydatów z zatrważającą przewagą

Wstępne wyniki wyborów we Francji! Po obliczeniu 96 procent głosów w niedzielnej pierwszej turze wyborów prezydenckich we Francji najwięcej uzyskał ich ubiegający się o reelekcję prezydent Emmanuel Macron – aż 27,41 proc. Z kolei Marine Le Pen, szefowa Zjednoczenia Narodowego uzyskała ich 24,03 proc.

Wstępne wyniki wyborów we Francji!

Zliczono już niemal wszystkie głosy, bo aż 96 procent. Pewne jest zatem, że druga tura wyborów prezydenckich będzie dotyczyć obecnego prezydenta – Emmanuela Macrona oraz Marine Le Pen. Trzecie miejsce zajął z kolei szef Francji Nieujarzmionej Jean-Luc Melenchon. Zagłosowało na niego 21,57 procent wyborców.

Druga tura wyborów prezydenckich we Francji – Kiedy się odbędzie?

Druga tura wyborów prezydenckich we Francji będzie miała miejsce 24 kwietnia. Jak tym razem rozłożą się głosy? Czas pokaże. Jednak kandydaci, którzy już przegrali, wskazali swój typ. Czy ich wyborcy pójdą za ich głosem? Lewicowy Jean-Luc Melenchon, zdobywca trzeciego najwyższego wyniku, wygłosił krótkie przemówienie do swoich wyborców i powiedział:

Wiemy, na kogo nigdy nie będziemy głosować. Nie powinniście popierać Le Pen. Nie może być ani jednego głosu na Le Pen w drugiej turze

Z kolei Valérie Pécresse, kandydatka Republikanów, tuż po opublikowaniu wstępnych wyników powiedziała, że „z czystym sumieniem” zagłosuje na Emmanuela Macrona. Kolejny kandydat – Yannick Jadot – zdecydowanie zachęcał do głosowania na tego samego kandydata. Podkreślił, że jest to konieczne, aby „zablokować skrajną prawicę”. Fabien Roussel także wsparł obecnego prezydenta.

Źródła: www.polsatnews.pl
Fotografie: Twitter.com

Może Cię zainteresować