×

Tomasz Sekielski po operacji zmniejszenia żołądka schudł już 30 kilogramów!

Tomasz Sekielski opowiedział o operacji zmniejszenia żołądka. Dziennikarz był gościem „Dzień Dobry TVN”, gdzie wyjawił, jak zmieniło się jego życie po zabiegu, pokazał jak schudł i odpowiedział na pytanie, czy było warto.

Walka z nadwagą

Dziennikarz od lat zmaga się z otyłością, która w konsekwencji mogła mieć bardzo negatywny wpływ na jego zdrowie, a nawet i życie. Sekielski ma już za sobą wiele prób walki o zdrowie i smuklejszą sylwetkę. Niestety, po długich okresach intensywnego odchudzania, wracał do starych nawyków żywieniowych i z powrotem przybierał na wadze.

Kiedy waga zaczęła pokazywać niemal 200 kilogramów, zdał sobie sprawę, że jak tak dalej pójdzie, jego organizm może się w końcu poważnie zbuntować. Wtedy definitywnie powiedział sobie dość i wziął los w swoje ręce. Postanowił zadbać o zdrowie, a w konsekwencji zdecydował się na tzw. operację bariatryczną, czyli operację zmniejszenia żołądka. Ta miała miejsce w sierpniu. Podczas zabiegu Sekielski pozbył się aż 4/5 żołądka.

Już jakiś czas temu, po konsultacjach z lekarzami i badaniach, uznałem że nie ma odwrotu. Dlatego poddałem się operacji bariatrycznej. To wielki krok w mojej walce o zdrowie i życie – napisał wówczas Tomasz Sekielski w jednym z postów na Facebooku

Tomasz Sekielski opowiedział o operacji zmniejszenia żołądka

Od operacji minął już miesiąc. Chcąc poznać szczegóły, skutki i efekty zabiegu, Tomasz Sekielski dostał zaproszenie do studia „Dzień Dobry TVN”, gdzie miał okazję porozmawiać z Kingą Rusin i Piotrem Kraśką. Podczas wywiadu dziennikarz przyznał, że od dnia operacji zrzucił 30 kilogramów.

Na początku tempo utraty wagi jest bardzo szybkie, ale maleje. Dlatego powoli zaczynam treningi. Wcześniej nie było mowy o bieganiu, nawet o spacerach. Mogłem trenować tylko na basenie

Autor dokumentu „Tylko nie mów nikomu” odniósł się także do nadmiernego jedzenia, które stało się jego nałogiem i odpowiedzią na towarzyszący mu stres.

Zajadałem stres. Jedni mają takie uzależnienia jak alkohol, czy narkotyki, moim uzależnieniem było przejadanie się. Mam nadzieję, że moim nowym uzależnieniem będą treningi!

Dziennikarz nie ukrywa, że jeszcze długa droga do osiągnięcia celu.

Tomasz Sekielski opowiedział o operacji

Instagram

Dodamy, że Tomasz Sekielski pracuje teraz nad drugą częścią dokumentu o ukrywaniu pedofilii w kościele. Ma nosić tytuł „Zabawa w chowanego”.

Trzeba przyznać, że Tomasz Sekielski prezentuje się dzisiaj zdecydowanie lepiej, a przede wszystkim zdrowiej, niż jeszcze kilka miesięcy temu. Trzymamy kciuki za treningi i oczywiście dalszą metamorfozę!

Może Cię zainteresować

zamknij