×

Testy na COVID-19 do kupienia w Biedronce! W sprzedaży dostępne już wkrótce

Najpierw maseczki, teraz testy na COVID-19. Biedronka jako pierwsza w Polsce zdecydowała się wprowadzić do sprzedaży certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2, który można wykonać samodzielnie w warunkach domowych.

Testy na COVID-19 w Biedronce

Jak przystało na największą sieć dyskontów w Polsce, Biedronka jako pierwsza zdecydowała się wprowadzić do sprzedaży certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2. To test produkcji szwajcarskiego laboratorium PRIMA Lab, który bez problemu będzie można wykonać samodzielnie w domowych warunkach.  Testy będą dostępne w sklepach sieci Biedronka już od poniedziałku 15 marca. Jednorazowo każdy klient będzie mógł kupić maksymalnie trzy testy na COVID-19. Cena jednego to niespełna 50 zł, konkretnie 49,99. Jest to zatem konkurencyjna cena, w porównaniu z produktami z polskich laboratoriów. Warto dodać, że test będzie sprzedawany do wyczerpania zapasów.

98 proc. skuteczności

Można się zastanawiać nad tym, na ile wiarygodne będą testy dostępne w dyskoncie. Jednak testy Primacovid produkowane przez szwajcarskie laboratorium, mają imponującą dokładność – to ponad 98 proc. Jak informuje portal Businessinsider, testy Primacovid są tzw. testami serologicznymi, które pozwalają wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi. Co prawda można je wykonać w warunkach domowych, ale może to być trudne, jeśli ktoś źle znosi widok krwi, ponieważ do wykonania testu będzie potrzebna jej mała próbka. Na wynik testu oczekuje się jedynie ok. 10 minut. Primacovid jest bezpieczny i dokładnie przebadany. Szwajcarska PRIMA Lab to renomowana firma, która posiada certyfikat zgodny z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016. Natomiast sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE).

Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid. Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego że jako lider rynku jest to część naszej odpowiedzialności społecznej

– poinformował Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Co zrobić, jeśli wynik będzie pozytywny?

Możliwość samodzielnego wykonania testu w warunkach domowych to duże ułatwienie. Ale co zrobić, jeśli okaże się, że wynik jest pozytywny? W takim wypadku najlepiej niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Należy to zrobić również w przypadku, jeśli wynik jest negatywny, ale odczuwamy objawy typowe dla COVID-19.

Niemcy korzystają z podobnego rozwiązania już od soboty 6 marca. Testy antygenowe można kupić w popularnych dyskontach Aldi, a także w Lidlu, jednak jedynie w sprzedaży internetowej.

Warto też pamiętać, że wynik szybkiego testu kupionego w sklepie nie umożliwi nam też podróżowania po świecie bez kwarantanny. Służby graniczne akceptują jedynie profesjonalne testy.

Fotografie:

Może Cię zainteresować