×

Te kasety są warte majątek. Koniecznie sprawdź, czy nie masz takich w domu!

Te kasety są warte majątek! Na aukcjach internetowych ich wartość nieprawdopodobnie poszła w górę. Zakupione wiele lat temu nośniki dziś mają ogromne znaczenie dla zagorzałych kolekcjonerów, którzy są gotowi wyłożyć niemałe pieniądze.

Sposób na biznes

Ludzie bogaci niejednokrotnie zapewniają, że „pieniądze leżą na ulicy” i każdy ma równe szanse, aby zostać milionerem. Okazuje się, że jest w tym powiedzeniu ziarno prawdy. Wokół nas aż roi się od okazji na szybkie wzbogacenie się.

Oprócz monet zawierających błędy produkcyjne, sporą popularnością cieszą się także kasety VHS. Choć mogłoby się wydawać, że w dobie internetowych platform cyfrowych i multipleksów, nikt już nie jest zainteresowany kasetami, wciąż istnieje spore grono ich kolekcjonerów.

Na portalu ebay.com możemy zauważyć, że ceny filmów nagranych na VHS są zaskakująco wysokie. Najwierniejsi fani tych nośników są w stanie zapłacić za trylogię „Ojca Chrzestnego” niemal 350 dolarów. Nie jest to jednak jedyny film, który rozpala emocje wśród kupujących. Część osób tęskni bowiem za animacjami z dzieciństwa.

Te kasety są warte majątek

Wśród animacji sporym zainteresowanie cieszą się m.in. „Cyrkowe przygody słonika Dumbo”. Kaseta z 1941 roku została wylicytowana za 2,5 tysiąca dolarów. Wiele osób poszukuje także płyty DVD z zapisem filmu animowanego pt. „Bambi”. Fan sympatycznego jelonka zapłacił aż 24 tysiące dolarów za kasetę VHS z tym filmem.

Jeszcze kilkanaście lat temu w całej Polsce funkcjonowały wypożyczalnie kaset VHS. Była to świetna metoda, aby za niewielką opłatą być na bieżąco ze wszelkimi nowościami kinowymi. Ich wadą była słaba rozdzielczość oraz nieporęczność. Co więcej kasety VHS były podatne na uszkodzenia mechaniczne. Wraz z nadejściem płyt CD, analogowy format odszedł w niepamięć. Ludzie masowo zaczęli pozbywać się kaset, które w przeszłości stanowiły element wyposażenia niemal każdego salonu.

Teraz bez wątpienia wszyscy, którzy jeszcze niedawno wyrzucali kasety VHS na śmietnik, będą sobie pluć w brodę. Za kolekcję nośników będących w dobrym stanie, można bowiem zainkasować ogromną sumę.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij