×

Cenna pięciozłotówka. Jeśli taką posiadasz, możesz na niej zarobić fortunę!

Cenna pięciozłotówka. Jeśli posiadasz właśnie taką monetę, to ten tekst jest skierowany do Ciebie! Masz szansę zarobić bardzo duże pieniądze. Wszystko za sprawą drobnej pomyłki Mennicy Polskiej.

Cenna pięciozłotówka

Istnieje wiele sposobów na wzbogacenie się i wbrew pozorom nie wszystkie są związane z koniecznością chodzenia do pracy. Niedawno przekonał się o tym pewien mężczyzna, który podczas spaceru wzdłuż morza natknął się na warte setki tysięcy złotych skorupiaki.

Co prawda nie wszyscy mieszkają nad morzem i mają szansę na podobne znalezisko, ale jest coś, co każdy z nas może zrobić. Wystarczy jedynie przykładać nieco więcej uwagi do zawartości własnego portfela. Okazuje się bowiem, że nawet monety o niewielkich nominałach mogą być warte znacznie więcej!

Dla kolekcjonerów na pozór zwyczajna pięciozłotówka może być skarbem, za który są gotowi zapłacić nawet 1 000 złotych. Przykładem może być niecodzienna oferta, która niedawno została zamieszczona w serwisie Allegro. Pewien kolekcjoner chciał zapłacić bardzo duże pieniądze za tzw. drobniaki, na których można zaobserwować rozmaite odstępstwa, wynikające z błędów produkcyjnych.

Błąd Mennicy Polskiej

Antykwariaty oraz indywidualni kupcy poszukują okazów monet, na których widoczne są błędy wynikające z pomyłek powstałych w procesie produkcyjnym. Niekiedy zdarza się, że pieniądze tworzone przez mennice posiadają nietypowe przetłoczenie lub odbiegające od normy napisy.

Rzadki okaz może przynieść wielkie zyski właścicielowi. W sieci istnieje sporo aukcji, na których można nabyć nieszablonowe środki płatnicze. Mennica Polska miała nawet opublikować informacje, z których wynikało, że jakiś czas temu podczas produkcji monety o nominale 5 zł doszło do rozlania numizmatu. Wypadek przy pracy sprawił, że wartość pieniądza znacznie wzrosła i został on sprzedany za aż 1 603 zł.

Według danych Wirtualnej Polski za standardowy destrukt monety trzeba zapłacić w Polsce blisko 200 złotych. Na Allegro dostępnych jest wiele ofert sprzedaży uszkodzonych bądź pamiątkowych pieniędzy. Ich wartość waha się w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Warto sprawdzać na bieżąco, jakie pieniądze znajdują się w naszym portfelu, aby mieć pewność, że nie przegapimy okazji do wzbogacenia się.

Źródła: wtv.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur

Polecane

Może Cię zainteresować