×

Szokujące nagranie z Krupówek. Dantejskie sceny w Zakopanem z udziałem policji

Szokujące nagranie z Krupówek obiegło internet. Policyjna szarża na turystów w Zakopanem wywołała kolejną dyskusję na temat uprawnień funkcjonariuszy i dopuszczalnych granic interwencji.

Fiesta w Zakopanem

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2 543 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 25 pacjentów, spośród których pięcioro nie cierpiało na choroby współistniejące.

Lepiej jednak nie przyzwyczajać się za bardzo do niskiej liczby zachorowań na Covid-19, zwłaszcza w obliczu zachowania obywateli w sytuacji częściowego zniesienia obostrzeń. W większych miastach tłumy szturmowały nieliczne kina, które zdecydowały się wznowić działalność, a Zakopane przeżywa istne oblężenie.

Jak szacują lokalne władze, w mieście mogło przebywać w weekend około 20 tysięcy osób. Część z nich wieczorem zorganizowała na Krupówkach spontaniczną imprezę z tańcami. Oprócz tego wiele hoteli zgłosiło burdy i awantury dokonywane pod wpływem alkoholu, a policja donosi o bójkach ulicznych.

Minister zdrowia Adam Niedzielski oficjalnie popadł w rozpacz. W rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że miniony weekend może stać się początkiem trzeciej fali pandemii. Nawiązał przy tym to ubiegłorocznego meczu Ligi Mistrzów na stadionie w San Siro, które zdaniem epidemiologów, walnie przyczyniło się do rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie Europy podczas pierwszej fali:

Nie chciałbym, żeby Zakopane stało się naszym San Siro. Nie chciałbym, aby Krupówki były początkiem trzeciej fali pandemii w Polsce, dlatego apeluję do wszystkich: odpowiedzialność w tej sytuacji ma wyjątkowe znaczenie.

Szokujące nagranie z Krupówek

W kojeniu emocji na Krupówkach dużą rolę odegrała policja. Niestety, zdaniem świadków uzyskała efekt odwrotny do zamierzonego. Zamiast uspokoić rozbawiony tłum, podniosła poziom adrenaliny.

Nagranie jednego z incydentów wywołało spore zamieszanie w internecie. Widać na nim rozbawionych imprezowiczów oraz policjantów, w znacznie mniej radosnych nastrojach. Jednemu z nim puściły nerwy i podjął szarżę. Turyście nie udało się uniknąć ciosu „z główki”.

Nie wszyscy wykazali wyrozumiałość wobec nerwów policjanta. Filmik dokumentujący sytuację zamieściła na Twitterze posłanka KO Jagna Marczułajtis-Walczak, opatrując je pytaniami o granice dopuszczalnej interwencji policji:

Długie teleskopowe pałki i atakujący policjant, na ul. Krupówki w Zakopanem. Panie @MariuszCiarka, czy tak powinni się zachowywać policjanci?

 

Źródła: twitter.com, www.o2.pl, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij