×

Do kiedy maseczki? Minister Adam Niedzielski wyjaśnia, co dalej z obostrzeniami

Do kiedy maseczki? Minister Adam Niedzielski, który był gościem programu Polsatu News, zdradził, czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie.

Ponad 5 tys. zakażeń

Nawet gdy my zapomnimy o koronawirusie, on nieustannie o sobie przypomina. Z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że ostatniej doby wykryto 5 298 zakażeń koronawirusem, z czego 535 przypadków to ponowne zakażenia. Najwięcej, bo ponad tysiąc zakażeń, odnotowano w województwie mazowieckim. Kolejne miejsca na niechlubnym podium zajęło województwo wielkopolskie (626) i śląskie (391). Minionej doby z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarła jedna osoba.

Na antenie Polsat News o sytuacji pandemicznej i planach rządu mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Widzimy, że te spadki zakażeń – a były bardzo dynamiczne spadki zakażeń przez te ostatnie dwa-trzy tygodnie, gdzie z tygodnia na tydzień te spadki były rzędu 30 proc. – że one wyhamowały. Mówię przede wszystkim o liczbie infekcji. Teraz już te spadki z tygodnia na tydzień są rzędu 3-5 proc.

– mówił szef resortu zdrowia.

Niedzielski zaznaczył, że wyhamowanie dynamiki spadku zakażeń ma związek nie tylko z napływem uchodźców, ale też powrotem dzieci do szkół.

Do kiedy maseczki?

Minister podkreślił, że w związku z napływem uchodźców oraz zahamowaniem spadków zakażeń, z decyzjami odnośnie restrykcji należy się jeszcze trochę wstrzymać.

Myślę, że ta maseczka, te podstawowe zasady, które pozwalają zachować względnie to bezpieczeństwo epidemiczne – powinniśmy stosować. Ja jestem zwolennikiem, żebyśmy na razie tych maseczek do końca marca nie zdejmowali

– zaznaczył Niedzielski.

Te decyzje, które będą dotyczyły maseczek, izolacji domowej, kwarantanny – to pewnie będą decyzje, które będą sumarycznie łączone. Rzeczywiście tak o tym myślimy z panem premierem, żeby kwiecień był tym okresem, kiedy podejmiemy te decyzje

– dodał.

Premier przyznał też, że nie ma zainteresowania szczepionkami wśród uchodźców.

Fotografie: Flickr (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x