×

Syn Beaty Szydło zmienił nazwisko. Nie do wiary, gdzie teraz pracuje

Syn Beaty Szydło odnalazł się, ale pod zmienionym nazwiskiem. Jak ustalił portal OKO.press, Tymoteusz Szydło nie jest już księdzem lecz… pracownikiem firmy, w której udziałowcem jest Daniel Obajtek.

Syn Beaty Szydło odnaleziony

Tymoteusz Szydło zniknął z listy księży — taka wiadomość zelektryzowała niedawno media.

Nazwisko syna byłej premier Beaty Szydło nie widnieje na liście księży diecezji bielsko-żywieckiej

– poinformowała Wirtualna Polska.

Natychmiast rozpoczęło się dochodzenie, na temat tego, co stało się z synem byłej premier. Święcenia kapłańskie przyjął w 2017 roku, a jego mszę prymicyjną na Jasnej Górze transmitowały media ojca Rydzyka. W uroczystości uczestniczył m.in. Jarosław Kaczyński oraz prezydent Andrzej Duda.

Życzymy Tymoteuszowi, żeby pan Bóg sprawił, by wytrwał całe życie w kapłaństwie. Dla nas rodziny to jest wielki dzień. Jesteśmy niezmiernie dumni

– mówiła uradowana Beata Szydło.

Ale bardzo szybko okazało się, że o „całym życiu w kapłaństwie” raczej nie ma mowy. Pojawiły się plotki o kryzysie wiary u młodego kapłana. Zainteresowanie tabloidów z pewnością nie pomagało duchownemu.

Gdy we wrześniu 2019 roku ks. Szydło miał rozpocząć posługę w kościele pw. św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, ostatecznie jednak nie pojawił się w parafii. Poinformowano wówczas, że syn byłej premier przebywa na urlopie. W końcu, w 2019 roku Tymoteusz Szydło przekazał informację o rezygnacji z kapłaństwa.

Syn byłej premier prosił o poszanowanie jego prywatności i nie chciał rozmawiać z mediami o swoich wyborach. Jednak informacja, do której dotarł portal OKO.press, rozpętała dyskusję na nowo.

Zmienił zajęcie i nazwisko

Według OKO.press, syn byłej premier Beaty Szydło ma być zatrudniony w firmie ERG Bieruń Folie. To firma, w której udziałowcami są Daniel Obajtek i jego matka.

Ta informacja z pewnością miała nie ujrzeć światła dziennego. Gdy portal zadzwonił do firmy i zapytał o Tymoteusza Szydło, pracownica sekretariatu przekazała, że przebywa on na urlopie. Później zmieniła zdanie i próbowała przekonać, że nie jest on pracownikiem ERG Bieruń Folie i doszło do pomyłki.

Wówczas dziennikarze portalu zadzwonili na służbowy telefon Tymoteusza X (na stronie internetowej firmy widnieje nowe nazwisko byłego księdza).

Zapytaliśmy, czy rozmawiamy z Tymoteuszem Szydło, obecnie Tymoteuszem X. Rozmówca, wyraźnie zaskoczony, próbował przekonywać, że nie nazywał się Szydło. Zażądał powtórzenia nazwiska i nazwy redakcji.

– informuje portal.

Wkrótce z OKO.press skontaktował się mec. Maciej Zaborowski, który potwierdził, że Tymoteusz Szydło zmienił nazwisko i pracuje w firmie ERG Bieruń Folie. Co więcej, mecenas przyznał także, że to była premier pomagała synowi znaleźć pracę poza spółkami Skarbu Państwa.

Teraz Tymoteusz Szydło pracuje jako przedstawiciel handlowy i odpowiada za dystrybucję worków foliowych.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij