×

„Świat według Kiepskich” zniknie z anteny? Polsat podjął zaskakującą decyzję

„Świat według Kiepskich” zniknie z anteny? Wielu widzów już od dawna domagało się likwidacji serialu. Ludzie uważają, że kontynuacja produkcji bez kluczowych postaci nie ma sensu i jest wręcz niesmaczna. Choć serial wciąż jest emitowany, to wkrótce może się to zmienić.

Odejście ulubionych aktorów

„Świat według Kiepskich” to serial, który zna niemal każdy Polak. Produkcja gości na antenie telewizji już od 1999 roku. Na przestrzeni wielu lat serial mocno ewoluował. Zmieniał się zarówno skład ekipy filmowej, jak i obsada. Niestety w tym czasie umarło wielu aktorów, którzy byli związani z „Kiepskimi” od początku istnienia serialu. O ile, widzowie byli w stanie zaakceptować brak Babki Kiepskiej, granej przez Krystynę Feldman oraz listonosza, czyli Bohdana Smolenia, o tyle odejście Arnolda Boczka i Mariana Paździocha oznaczało diametralną zmianę fabuły.

W ostatnim czasie produkcja obserwuje wyraźny spadek popularności, który nie wróży serialowi nic dobrego. Wiele wskazuje na to, że „Świat według Kiepskich” niebawem może nawet zniknąć z anteny. Pogłoski mówią o tym, że ewentualne wstrzymanie emisji serialu może mieć związek z zeszłoroczną śmiercią Dariusza Gnatowskiego oraz tegorocznym odejściem Ryszarda Kotysa. Brak dwójki aktorów, którzy wraz z Andrzejem Grabowskim tworzyli podstawowe trio serialu powoduje, że produkcja już nigdy nie będzie taka sama.

Choć Polsat stara się udawać, że nie ma problemu, to wyraźnie widać, że ukazujące się od miesiąca, nowe odcinki „Świata według Kiepskich” nie cieszą się szczególnym zainteresowaniem publiczności. W najnowszych odcinkach jeszcze pojawiają się zmarli aktorzy, ale nawet to nie jest w stanie przyciągnąć widzów przed telewizory. Być może nadszedł moment, aby zakończyć produkcję serialu i pomyśleć nad stworzeniem alternatywy? Z pewnością widzowie ucieszyliby się na wieść o nowej produkcji, utrzymanej w klimacie zbliżonym do niskobudżetowej komedii.

„Świat według Kiepskich” zniknie z anteny?

30. sezon produkcji Polsatu nie przypadł do gustu widzom. Do tej pory nowe odcinki emitowano w środy od godziny 20:05. Niestety oglądający woleli o tej porze wybierać inne stacje telewizyjne i dlatego Polsat zdecydował się na zmianę godziny emisji. Od 1 grudnia premierowe odcinki będą mogły oglądać wyłącznie nocne marki, bowiem serial będzie się pojawiał w środy o 2:25 w nocy. Magda Kowalik z działu Promocji i PR Polsatu w rozmowie z dziennikarzami „Super Expressu” powiedziała:

Zmiana godziny emisji serialu wynika z faktu, że stacja podjęła decyzję o modyfikacji układu ramówki. Zmiany obowiązują od 1 grudnia.

Wiele osób podejrzewa, że zmiana godziny emisji na mniej popularną to wstęp do wycofania się z produkcji serialu. Szkoda, że produkcja „Świata według Kiepskich” nie zdecydowała się wstrzymać zdjęć do serialu będąc na szczycie, lecz za wszelką cenę stara się wycisnąć z „Kiepskich” jak największą ilość pieniędzy.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować