×

To koniec „Świat według Kiepskich”! Serial znika z anteny w bardzo przykrych okolicznościach

Przez lata bawił setki tysięcy widzów. Teraz „Świat według Kiepskich” znika z anteny w bardzo smutnych okolicznościach. Wkrótce widzowie będą mogli obejrzeć ostatni sezon przygód mieszkańców bloku przy ul. Ćwiartki 3/4.

„Świat według Kiepskich” znika z anteny

Widzowie pokochali Ferdynanda Kiepskiego, jego rodzinę, ale i sąsiadów – Paździocha i Boczka. Blok przy ul. Ćwiartki 3/4 bez nich nie byłby taki sam. Fani serialu nie wyobrażali sobie, że ktoś mógłby zastąpić Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa. Wygląda na to, że nieuchronnie kończy się pewna epoka.

Serial doczekał się dotąd niemal 600 odcinków. Pierwszy z nich wyemitowano w 1999 r. W tamtym czasie pojawiło się więcej polskich seriali komediowych („Miodowe lata”, „13 posterunek”, „Rodzina zastępcza”), ale właśnie „Świat według Kiepskich” przetrwał najdłużej. Ponad 20 lat spędzonych na planie to naprawdę dobry wynik, ale wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Jesienią widzowie zobaczą ostatni sezon kultowego sitcomu. Niestety zabraknie w nich Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa. Odcinki powstawały w 2021 r., już po śmierci aktorów.

Co zobaczymy w ostatnim sezonie?

W nowej serii ekipa podejmie się wreszcie remontu wspólnej toalety. Halinka znów będzie chciała wymienić Ferdka na nowy, lepszy model. Taki, który żadnej pracy się nie boi. Tymczasem Ferdek będzie przeżywał wyjątkowo trudne chwile. I to nie ze względu na swoją żonę – bohater serialu zostanie pozbawiony… telewizora.

Na fanów serialu czeka pewna niespodzianka: po raz ostatni będą mogli usłyszeć Ryszarda Kotysa, którego głos poza kadrem dobiega z mieszkania Paździochów. Co jeszcze się wydarzy? By się o tym przekonać, najlepiej rozsiąść się wygodnie przed telewizorem.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, premierowe odcinki „Świata według Kiepskich” będą pokazywane w Polsacie w środy o godzinie 21.40, począwszy od 31 sierpnia 2022 roku. Na ekranie z pewnością nie zabraknie Ferdka, Halinki, Mariolki i Waldusia.

W sitcomie występują i występowali aktorzy, których śmiało mogę nazwać wybitnymi artystami. Trudno będzie nam się z nimi rozstawać, ale fani zawsze będą mogli przypomnieć sobie wszystkie sezony serialu na naszej bezpłatnej platformie Polsat Go

– powiedziała dyrektor programowa Telewizji Polsat Nina Terentiew w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować