×

Ile zarabia Artur Żmijewski jako „Ojciec Mateusz”? Imponująca kwota!

Ile zarabia Artur Żmijewski jako „Ojciec Mateusz”? Aktor wciela się w tę charakterystyczną postać już od 26 sezonów. Chociaż oglądalność serialu spada, Żmijewski nie musi się martwić o zarobki.

2,04 mln widzów

„Ojciec Mateusz” to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych i lubianych seriali w polskiej telewizji. Wyemitowano już 26 sezonów (w tym roku mija 14 lat od premiery pierwszego odcinka produkcji). Chociaż od lat pojawiały się informacje o słabnącej popularności „Ojca Mateusza”, serial nadal przyciąga przed ekrany miliony widzów.

26. sezon serialu „Ojciec Mateusz” oglądało w TVP 1 średnio 2,04 mln widzów. Co prawda jest to 309 tys. mniej niż przed rokiem, ale wtedy produkcję nadawano w innym paśmie.

O popularności serialu świadczy fakt, że TVP 1, podczas emisji, miała średnio 15,37 proc. udziału w rynku – najwięcej spośród wszystkich telewizji (dane za Press). Dla porównania, tym czasie udział Polsatu wynosił 10,68 proc., TVN – 7,48 proc., a TVP 2 – 4,36 proc.

Ile zarabia Artur Żmijewski jako „Ojciec Mateusz”?

Rola w „Ojcu Mateuszu” przyniosła Arturowi Żmijewskiego jeszcze większą rozpoznawalność i sympatię widzów. Według „Super Expressu”, Artur Żmijewski nadal będzie się wcielał w postać księdza z żyłką detektywa. Zresztą trudno wyobrazić sobie w tej roli kogoś innego.

Być może dla Żmijewskiego serial stał się pewnego rodzaju przekleństwem. Aktor tak mocno kojarzy się z księdzem-detektywem, że ciężko będzie mu otrzymać inne role. Ale w kwestii zarobków Artur Żmijewski nie ma powodów do narzekań. Jak informuje „Super Express”, każdy dzień zdjęciowy to 15 tys. złotych, a tych w każdym sezonie jest ok. 30.

Żmijewski dostał podwyżkę kilka lat temu, gdy zamierzał odejść z serialu.

Prace nad nowymi odcinkami „Ojca Mateusza” trwają od wczesnej wiosny. Jesienią prawdopodobnie zostanie wyemitowany kolejny sezon serialu.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij