×

Ostatnie chwile Leona Niemczyka były wstrząsające. „Za błędy trzeba płacić”

Kim był Leon Niemczyk? Popularny aktor stwarzał wrażenie bardzo majętnego i szczęśliwego człowieka. Miał opinię kobieciarza i łamał kobietom serca. Często mówił o swoim życiu prywatnym, ale równie często koloryzował i mijał się z prawdą. Przekonywał, że miał aż sześć żon, a po skończeniu 80. roku życia ponoć planował siódmy ślub. Jak było naprawdę?

Kim był Leon Niemczyk?

Leon Niemczyk był znanym, pracowitym i szanowanym aktorem. Zapisał się w historii kina jako najbardziej pracowity aktor na świecie. Uchodził jednak za kobieciarza i mitomana. Co ciekawe, lubił się chwalić swoimi miłosnymi podbojami, ale też często kłamał w wywiadach. Chociaż łamał kobietom serca, te lgnęły do niego niczym muchy do miodu, ale… Niemczyk to uwielbiał!

W programie „Kawa czy herbata” przyznał:

Nic na to nie poradzę, że ciągle podobam się kobietom. Jestem rozrywkowym facetem, pędziwiatrem, który nie potrafi usiedzieć w miejscu.

Artysta chętnie opowiadał o swoim życiu prywatnym. Tyle tylko, że wielokrotnie mijał się z prawdą. Niemczyk m.in. próbował przekonać wszystkich, że miał sześć żon.

Byłem żonaty z Jugosłowianką, Rosjanką, Kubanką, Polkami, Niemką. Wie pani, byłem jakiś kochliwy. Człowiek jest zaślepiony, gdy się żeni, rozważny musi być potem, przy rozwodach. Trzeba je mądrze przeprowadzać, bez siekiery. Miałem mądrego adwokata. Śmiał się, że przy kolejnym rozwodzie dostanę rabat, ale nie zdążył mi go dać. Wydaje mi się, że żadna z kobiet, które ze mną były, nie ma do mnie pretensji

– mówił Leon Niemczyk w wywiadzie dla „Gali” niedługo przed śmiercią.

Niemczyk mówił, że miał sześć żon. Jak było naprawdę?

Aktor prawdopodobnie wszystkie kobiety, z którymi był dłużej związany nazywał „żonami”. Udokumentowano bowiem tylko jedno małżeństwo Niemczyka – z Tatianą Zuanar, zawarte w latach 50. I, jak okazało się dopiero po śmierci artysty, z tego związku miał córkę Monikę Misiejuk, którą jednak porzucił, po tym jak rozstał się z jej matką. Powodem były problemy Niemczyka z monogamią.

Drugą żoną aktora miała być Krystyna Niemczyk, ale nie ma pewności, czy kobieta w ogóle wzięła z nim legalny ślub. A jeśli tak, to ostatecznie również zażądała rozwodu, bo miała dość zdrad Niemczyka. Następnie artysta związał się z Kubanką Dianą, z którą rzekomo szybko się pobrał i… listownie rozwiódł. Kolejną kobietą, którą Niemczyk uznawał za swoją żonę, była niemiecka reżyserka Dorit. Aktor wysyłał jej drogie prezenty, a ona przywiozła mu przeterminowane budynie. Nie mógł tego przeboleć, dlatego poszukał pocieszenia w ramionach księgowej Jadwigi. Jednak ich relacja zakończyła się tak szybko, jak się zaczęła. Podobnie zresztą, jak kolejny związek z kobietą, której imienia nie wyjawił.

Uciechy, jakie zaznawał z kobietami, przekładały się również na trwonienie pieniędzy. I chociaż starał się sprawiać wrażenie mężczyzny majętnego, w rzeczywistości miał niewiele.

Kobietom, z którymi się wiązałem, zależało, jak się okazywało po czasie, nie na mnie, ale na moich pieniądzach. Cóż, popełniłem wiele błędów, a za błędy trzeba płacić

– wyznał Niemczyk w rozmowie z „Echem Dnia”.

Ostatnią partnerką Leona Niemczyka była zaś Iwona, młodsza od aktora o 50 lat. Razem spędzili 6 lat i ponoć mieli się pobrać, ale planów nigdy nie zrealizowali. U aktora zdiagnozowano bowiem raka płuc.

16. rocznica śmierci Leona Niemczyka

Leon Niemczyk zmarł 29 listopada 2006 r., tydzień przed swoimi 83. urodzinami. Jednym z marzeń aktora było umrzeć w egzotycznym kraju. Niestety nie udało mu się tego osiągnąć. Spełniło się jednak jego ostatnie życzenie – chciał, by na jego pogrzebie leciała piosenka „My Way” Franka Sinatry. I jego ukochana Iwona o to zadbała.

Urna z prochami Niemczyka spoczęła na Starym Cmentarzu w Łodzi, ale pamięć o nim jest wiecznie żywa. Zwłaszcza, że tuż po śmierci aktora wyszło na jaw kilka jego sekretów. Okazało się, że życie artysty nie było usłane różami, chociaż stwarzał takie pozory.

Według portalu pomponik.pl, ostatnie chwile swojego życia Leon Niemczyk spędzał w samotności.

Zasłynęła jako 60 lat młodsza żona Łapickiego. Tuż przed śmiercią aktor zmienił testament i zostawił Kamilę bez niczego!

Źródła: www.pomponik.pl, plejada.pl, kultura.onet.pl
Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij