×

Grób Ani Przybylskiej 8 lat po jej śmierci. Jeden szczegół zwraca uwagę

Grób Ani Przybylskiej po ośmiu latach: jak dzisiaj wygląda? Uwielbianą aktorkę pochowano na cmentarzu pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Gdyni. W przeddzień kolejnej rocznicy śmierci, szczególną uwagę przyciąga lampka przyniesiona przez mamę przedwcześnie zmarłej aktorki.

8. rocznica śmierci Anny Przybylskiej

Anna Przybylska była jedną z najpiękniejszych aktorek w historii polskiej kinematografii. A przy tym tryskającą humorem, sympatyczną, pełną energii dziewczyną. Wiadomość o śmiertelnej chorobie aktorki, była prawdziwym ciosem dla jej fanów.

Z trudnym do wyrażenia bólem w sercu pragnę zawiadomić, że w dniu 5 października 2014 roku po ciężkiej walce z chorobą zmarła Anna Przybylska. Odeszła w spokoju, w gronie najukochańszej rodziny

– poinformowała w specjalnym oświadczeniu Małgorzata Rudowska, menadżerka zmarłej aktorki.

Dziś mija osiem lat od śmierci Ani Przybylskiej, ale pamięć o niej jest wciąż żywa. Niedawno na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbył się pokaz filmu „Ania”, a bilety rozeszły się dosłownie w kilka minut.

Wśród widowni zasiedli również bliscy zmarłej aktorki. Oliwia Bieniuk mocno przeżyła pokaz filmu. Zalała się łzami.

Grób Ani Przybylskiej po ośmiu latach

Niektórzy mówią, że czas leczy rany. Inni — że tylko przyzwyczaja nas do cierpienia. Przedwczesna śmierć Anny Przybylskiej odcisnęła piętno na życiu bliskich jej osób. Aktorka pozostawiła pustkę, której nie sposób wypełnić.

Miejsce pochówku Ani często odwiedzają jej dzieci oraz ukochana mama – pani Krystyna Przybylska. To ona przyniosła na grób aktorki znicz z napisem „Kochanej córce”. Jest to jedna z wielu lampek, znajdujących się na mogile. Grób tonie także w morzu pięknych kwiatów.

Grób Ani Przybylskiej
„Super Express” screenshot

Grób Ani Przybylskiej odwiedzają także osoby, które nigdy jej osobiście nie poznały. Fani przynoszą kwiaty i znicze, szepcą słowa modlitwy.

Ci, którzy chcieliby się udać na cmentarz i odwiedzić grób aktorki, mogą to zrobić w Gdyni — rodzinnym mieście Ani Przybylskiej. Cmentarz pod wezwaniem św. Michała Archanioła znajduje się na Oksywiu. Grób, w którym spoczywa aktorka, można znaleźć niedaleko wejścia od ulicy Arciszewskiej, w drugiej alei.

W okolicy 1 listopada mogiła zapełnia się zniczami…

Źródła: www.se.pl
Fotografie: Instagram/Screen "Super Express" (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij