×

Suknia ślubna Joanny Kurskiej. Czy to przyzwoite, aby nosiła białą suknię?

Suknia ślubna Joanny Kurskiej. Minęło już kilka dni od głośnego ślubu Jacka Kurskiego z Joanną Klimek i dopiero teraz, gdy nieco opadły emocje, przyszedł czas na analizę tego wydarzenia. Jednym z przewijających się stale pytań jest wątpliwość czy wybranka byłego prezesa miała prawo ubrać białą suknię.

Suknia ślubna Joanny Kurskiej

Zarówno dla Jacka Kurskiego jak i dla jego ukochanej nie był to pierwszy ślub kościelny. W przeszłości oboje mieli już odpowiednio żonę i męża. Co więcej, Jacek Kurski jest ojcem trójki dzieci z pierwszego małżeństwa. Zdzisław Antoni ma dziś 29 lat, Zuzanna 26, a Olgierd 13. Ślub kościelny dwojga osób, które mają za sobą wieloletnie małżeństwa wywołał ogromny skandal. Polacy zarzucali nawet Kościołowi katolickiemu upadek i hipokryzję. Jest bowiem rzeczą nieprawdopodobną, że obojgu udało się z tak dużą łatwością unieważnić poprzednie małżeństwa. Zarzuty kierowane w stosunku do państwa Kurskich dotyczyły także faktu, że ceremonia odbyła się w miejscu świętym dla katolików – w Sanktuarium w Łagiewnikach. W związku z tak licznymi kontrowersjami, pojawia się pytanie o to, czy Joanna Kurska miała prawo ubrać na swój drugi ślub kościelny suknię w kolorze bieli.

Nowe zdjęcia

Jak powszechnie wiadomo biały kolor ma symbolizować m.in. czystość i niewinność kobiety. Przez wzgląd na poprzednie małżeństwa Joanny Kurskiej wątpliwą przyzwoitością wydaje się być sięganie po właśnie taką suknię ślubną. Wszystko wskazuje jednak na to, że Państwo Kurscy nie odczuwają zażenowania w związku z aferą, jaka wybuchła wokół ich ślubu. Joanna Kurska bardzo cieszy się ze ślubu i z chęcią dzieli się w sieci dotąd niepublikowanymi zdjęciami z ceremonii. Na jej facebookowym profilu ukazały się nowe fotografie, na których można przyjrzeć się szczegółom wyglądu pary młodej. Na jednym ze zdjęć Kurscy pozują na krakowskiej ulicy zlokalizowanej w samym sercu miasta. Wyraźnie widać na nim, że odcień sukni to śnieżna biel. Jak zauważyli w komentarzach internauci, fason nie do końca pasuje do sylwetki i urody żony Jacka Kurskiego. Wycięty model bez rękawów podkreśla marszczenia ciała w okolicy pach, a nieskazitelna biel uwydatnia drobne niedoskonałości dojrzałej skóry. Wiele osób zwróciło również uwagę na fakt, że Joanna Kurska nie miała zrobionej żadnej fryzury. Na ślub przyszła z rozpuszczonymi włosami, co dodatkowo uwidoczniło ich słabą kondycję.

Rozwodnicy na ślubnym kobiercu

Joanna Kurska w przeszłości była żoną Tomasza Klimka. Mężczyzna był producentem w agencji kreacji oprawy i reklamy Telewizji Polskiej. Tomasz Klimek jest także instruktorem nurkowania i właścicielem firmy Marsaelitedivers. Małżeństwo Klimków zakończyło się w zgodzie. Znacznie bardziej złożony okazał się proces rozwodowy Jacka Kurskiego. Były prezes TVP do 2015 roku był w związku małżeńskim z Moniką Kurską. Ostatecznie Jackowi Kurskiemu udało się unieważnić ślub kościelny.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować