×

Opozda i Królikowski dostaną unieważnienie ślubu kościelnego? Niewykluczone!

Opozda i Królikowski dostaną unieważnienie ślubu kościelnego? Jeden z tabloidów twierdzi, że są na to spore szanse. Tymczasem rodzice Vincenta szykują się do pierwszej rozprawy rozwodowej. Czy Antka i Joannę czeka wieloletnia batalia?

Szybki ślub Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego i jeszcze szybsze rozstanie

Niespełna rok temu Joanna Opozda i Antek Królikowski w jednym z kościołów na warszawskiej Woli ślubowali sobie miłość do grobowej deski. Dziś już wiemy, że były to tylko puste słowa, przynajmniej ze strony aktora.

Kiedy Joanna Opozda oczekiwała na narodziny wspólnego syna, Vincenta, aktor już wtedy układał sobie życie u boku tajemniczej Izabeli. Finał takiego obrotu spraw mógł być tylko jeden – Antek i Asia nie są już razem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez joanna opozda (@asiaopozda)

Coraz głośniej robi się o rozwodzie Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego. W związku z rozstaniem pary, media donoszą o rzekomych szczegółach ustaleń. W tych nie brakuje nieścisłości i sprzeczności. Jedni zapewniają, że aktorzy chcą rozstać się bez wieloletniej batalii sądowej. Inni podają, że Opozda chce uregulować kwestie alimentów. Domagać ma się również orzeczenia o winie Antka, który z kolei ma się przed tym wzbraniać. Jaki będzie tego finał prawdopodobnie dowiemy się już w niedalekiej przyszłości.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez joanna opozda (@asiaopozda)

Opozda i Królikowski dostaną unieważnienie ślubu kościelnego?

Przypomnijmy, że Antek i Joanna wzięli ślub kościelny. O ile rozwiązanie małżeństwa cywilnego nie powinno być problemem, o tyle unieważnienie ślubu kościelnego wcale nie musi być takie oczywiste. Czy aby na pewno? Głos w sprawie potencjalnego rozwodu pary zabrał także „Super Express”.

Dziennik zapewnia, że Opozda i Królikowski mają szanse na unieważnienie ślubu kościelnego. Co prawda może nie być to łatwe, bowiem zdrada w świetle prawa kościelnego nie stanowi przesłanki do stwierdzenia nieważności ślubu. Niemniej jednak jest pewien zapis, który daje nadzieję na unieważnienie składanych przed ołtarzem deklaracji.

Jeśli w chwili ślubu kościelnego, dla jednej ze stron nie ma on znaczenia, a ślubowanie jest nieszczere, małżeństwo można uznać za nieważne

– ogłasza dziennik.

„SE” zapytał o zdanie księdza Janusza Koplewskiego. W odpowiedzi duchowny skarżył się na postawę Królikowskiego i zastanawiał się, po co aktor godził się na ślub, skoro nie był w stanie podejść do sakramentalnego związku poważnie.

Tutaj widzę niestety brak odpowiedzialności. Po co był ten ślub? Antoni nie wiedział, co przysięgał? Wiara opiera się na czynach, a nie na słowach. To nie jest tak, że ślubuje się jedno, a robi się drugie

– mówił ksiądz Janusz Koplewski.

Czy nieodpowiedzialne podejście Antka będzie miało wpływ na ewentualny proces unieważnienia ślubu kościelnego? O tym duchowny już nie wspomniał. Prawda jest natomiast taka, że na tzw. „rozwód kościelny” często czeka się latami.

Wszystkie kobiety Antka Królikowskiego. Dopiero teraz jego EX zaczynają mówić o kulisach związków i rozstań.

Źródła: www.pudelek.pl
Fotografie: AKPA (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować