×

Chciała równego podziału majątku po rozwodzie, mimo że miała kochanka. Wyrok ją zaskoczył

Podział majątku to najbardziej burzliwa część rozprawy rozwodowej. W tym przypadku to kobieta zażądała od męża połowy wartości domu. Jakie było jej zdziwienie kiedy Sąd zażądał od niej, aby zwróciła mężowi pieniądze wydane na kochanka. Była bowiem pewna, że nikt nie wiedział o jej romansie.

Udowodnił żonie romans

Rozwód to ciężkie przeżycie dla obojga małżonków. Niejednokrotnie to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. W końcu zawierając związek małżeński, myślimy o świetlanej przyszłości, nikt nie bierze pod uwagę, że przyjdzie mu się rozwodzić. Im dłużej trwa małżeństwo, tym cięższa jest decyzja o jego zakończeniu.

Ta para po wielu latach taką właśnie podjęła. Podczas rozprawy rozwodowej to żona zażądała od męża połowy majątku. Nie spodziewała się jednak, że sprytny mąż odkryje jej romans. W postępowaniu rozwodowym udowodnił sędziemu, że jego małżonka przez wiele lat ukrywała związek pozamałżeński. Dodatkowo, wydała na kochanka sporą sumę wspólnych pieniędzy.

Fakt, że przez lata kobieta wydawała ze wspólnego majątku średnio po 4 tys. szekli (ok. 1200 USD – PAP) miesięcznie na wydatki związane z kochankiem, takie jak hotele i wspólny wypoczynek, wprawił sąd w osłupienie, ze względu na bezczelność

– napisał sąd w orzeczeniu.

Pixabay

Pixabay

Pieniądze wydane na kochanka

W postepowaniu rozwodowym Sąd Rabiniczny w Hajfie zasądził podział majątku. Kobieta domagała się od byłego męża, który był emerytowanym lekarzem wojskowym, połowę wartości ich domu. Była żona miała prawo do otrzymania po rozwodzie żądanej sumy, pomimo tego, że dom finansowany był z jego środków. Swój postulat uzasadniła faktem, że to „rekompensata za różnice w dochodach”. Kobieta przez długi okres życia studiowała i nie spełniała się zawodowo.

Jednak mąż odkrył nie tylko długoletni romans swojej żony, ale na dodatek to, że wydawała na niego wspólną gotówkę. Ostatecznie, decyzją Sądu kobieta winna była zwrócić mężowi pieniądze wydane na kochanka.

Sąd nie tylko odrzucił wniosek kobiety o nierówny podział majątku na jej korzyść, ale także podzielił go nierówno na korzyść męża, którego uznał za stronę pokrzywdzoną.

– wyjaśnił Portal janglo.net.

Źródła: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/wydała-wspólny-majątek-na-kochanka-i-zażądała-połowy-domu-sąd-wydał-zaskakujący-wyrok/ar-AA14E17u?cvid=bbb8bb11ab2a4c889a1e103ccd7200a5, www.rmf24.pl
Fotografie: Wikimedia (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować