×

Stonoga opublikował nagie selfie, które ksiądz wysyłał do dzieci! Jest odpowiedź Kurii

Ksiądz-pedofil Jedliny Zdrój ujawniony przez Zbigniewa Stonogę. Jak widać pomimo zatrzymania, biznesmen aktywnie działa w sieci.

Korespondencja w sieci

Znana postać polskiego internetu nie daje o sobie zapomnieć. W listopadzie Zbigniew Stonoga gonił pedofila ulicami Warszawy. W poniedziałek zaś poinformował na swoim Facebooku, że od kilku godzin pisze z Pawłem M., podszywając się pod jego ucznia. Ten w „nagrodę” zaczął wysyłać mu nagie zdjęcia. Stonoga postanowił interweniować u Świdnickiej Kurii i zapewnił, że jeśli nie zostanie usunięty z parafii, udostępni jego zdjęcia na swojej stronie.

Kuria nie bardzo przejęła się jednak ostrzeżeniami biznesmena i po godzinie 17:00 na stronie zbigniewstonoga.pl zamieszczone zostały zdjęcia duchownego. Przedstawiają mężczyznę nago i według doniesień Stonogi otrzymywał je na swój telefon:

Sprawa sprzed roku

Okazuje się, że wersja Stonogi nie do końca może być prawdziwa. O sprawie było już głośno rok temu i także chodziło o erotyczne wiadomości,
wysyłane przez księdza Pawła M do jednego z ministrantów. kuria wydała w tej kwestii oświadczenie:

Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, że w listopadzie ubiegłego roku rozpoczęło się postępowanie kanoniczne wobec ks. Pawła M., wobec którego w 2018 roku pojawiły się zarzuty dotyczące czynów przeciwko VI przykazaniu Dekalogu. Duchowny natychmiast został odsunięty od posługi duszpasterskiej i katechetycznej. Swoje postępowanie rozpoczęła również Prokuratura.

Ksiądz-pedofil z Jedliny Zdrój

Dodatkowo kuria potwierdza, że Paweł M. porzucił kapłaństwo i nie jest już duchownym. Ukończył on w 2009 roku Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy i od tego okresu pełnił posługę oraz nauczał w szkole. Jednak w momencie wyjścia na jaw całej sytuacji, porzucił on powołanie. Sprawę jednak umorzono, ponieważ odbierający erotyczne SMS-y ministrant miał już ukończone 19 lat.

Reakcja władz miasta

Sprawa była na tyle głośna, że nawet urząd miasta postanowił zabrać głos. Poinformował o wszczęciu sprawy wobec podejrzanego oraz o jego zawieszeniu w prawach nauczyciela.

27 listopada 2018 r. do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zostało złożone zawiadomienie. Mówimy o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez jednego z pracowników Zespołu Szkół Nr 5. W tym samym momencie o zaistniałej sytuacji powiadomiony został organ prowadzący szkołę oraz organ nadzorujący. W dniu 28 listopada 2018 r. Dyrektor Zespołu Szkół Nr 5 złożył wniosek do pełnomocnika Wojewody dolnośląskiego o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego w stosunku do nauczyciela, który w ocenie dyrektora uchybił godności zawodu i obowiązkom nauczyciela, o których mowa w art. 6 Ustawy Karta Nauczyciela. Ponadto zgodnie art. 85t ust 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, Dyrektor Szkoły zawiesił w pełnieniu obowiązków nauczyciela, którego dotyczy sprawa.

Jeśli materiały Zbigniewa Stonogi są prawdziwe, to będą dowodami przeciwko pedofilowi i pociągnięciu go do odpowiedzialności karnej.

Źródła: www.antyfake.pl, nczas.com, www.zbigniewstonoga.pl, swidnica.gosc.pl
Fotografie: Facebook, Zbigniew Stonoga

Polecane

Może Cię zainteresować