×

Stan zdrowia Christiana Eriksena. 29-letni piłkarz walczył o życie na murawie

Stan zdrowia Christiana Eriksena. Są nowe informacje dotyczące 29-letniego piłkarza z Danii, który podczas dzisiejszego meczu z Finlandią nagle stracił przytomność. Po akcji reanimacyjnej na murawie, trafił do szpitala. Czy jego życiu nadal coś zagraża?

Dramat na meczu Dania – Finlandia

29-letni Christian Eriksen pod koniec pierwszej połowy meczu z Finlandią w ramach Euro 2020 nagle zasłabł. Upadł na murawę i przestał się ruszać. Od razu podbiegli do niego koledzy z drużyny i służby medyczne. Okazało się, że piłkarz miał atak serca i konieczna jest reanimacja.

Na oczach kibiców i dziewczyny Christiana Eriksena trwała dramatyczna walka o jego życie. Ostatecznie na noszach zniesiono go z boiska i trafił do szpitala.

Stan zdrowia Christiana Eriksena

Stan zdrowia Christiana Eriksena

Mecz przerwano, a na trybunach było słychać tylko szloch kibiców. Wszyscy z niecierpliwieniem oczekiwali na wiadomość o stanie zdrowia duńskiego piłkarza. W końcu pojawiły się pierwsze informacje w telewizji DR1, że Eriksenowi zostały przywrócone funkcje życiowe. Jego zdjęcie z maską tlenową obiegło Internet.

Oficjalny komunikat w sprawie 29-letniego piłkarza wydał Duński Związek Piłki Nożnej, który potwierdził, że Eriksen odzyskał przytomność i jest w szpitalu na badaniach. Z kolei UEFA poinformowała na Twitterze o wznowieniu meczu o godz. 20:30.

W odpowiedzi na prośbę graczy obu drużyn, UEFA zgodziła się na wznowienie meczu pomiędzy Danią i Finlandią dziś wieczorem o 20:30. Rozegrane zostaną ostatnie cztery minuty pierwszej połowy, po czym nastąpi 5-minutowa przerwa, po której nastąpi druga połowa.

Na profilu holenderskiej piłki czytamy, że stan Christiana Eriksena jest stabilny, a duński zawodnik rozmawia w szpitalu.

Martin Schoots, menedżer Christiana Eriksena opowiada NPO Radio 1, że zawodnik rozmawia w szpitalu. Tata i żona zawodnika są razem z nim

Jak przekazał w mediach społecznościowych dziennikarz Fabrizio Romano, Martin Schoots rozmawiał z ojcem Christiana i zapewnia wszystkich kibiców, że 29-letni piłkarz „oddycha, jest przytomny i może mówić”.

Nie ma niebezpieczeństwa zagrożenia życia u Eriksena.

Źródła: www.sport.pl
Fotografie: Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij