×

Rosyjski oligarcha o chorobie Putina. Ujawniono „ściśle tajną notatkę”?

Każde publiczne wystąpienie Władimira Putina natychmiast wywołuje lawinę spekulacji na temat stanu jego zdrowia. Domysły podsyca obecność lekarzy przy prezydencie Rosji. A jaka jest prawda? Z najnowszych ustaleń „New Lines Magazine” dowiadujemy się, co powiedział rosyjski oligarcha o chorobie Putina.

Ukraiński wywiad ujawnia

Nowotwór żołądka, nowotwór tarczycy, choroba Parkinsona — pół żartem, pół serio można stwierdzić, że rosyjski przywódca musi mieć naprawdę wyjątkowo silny organizm, jeśli cierpi na wszystkie choroby, które się mu przypisuje, a w dodatku decyduje się na wszczęcie wojny w sąsiednim kraju.

Faktem jest, że podczas wielu publicznych wystąpień Władimira Putina, uwagę przyciąga jego dziwne zachowanie. Podejrzenia wzbudza też wygląd (obserwatorzy wskazują m.in. na wyraźnie opuchniętą twarz). W dodatku Putinowi nieustannie towarzyszą lekarze, wśród nich jest też onkolog. Dlatego domysły o stanie zdrowia Putina od miesięcy elektryzują opinię publiczną.

W najnowszym wywiadzie dla Sky News szef ukraińskiego wywiadu Kyryło Budanow powrócił z sensacyjnymi doniesieniami.

Władimir Putin jest w bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym

– stwierdził Budanow.

Według szefa wywiadu Ukrainy, prezydent Rosji „jest poważnie chory na raka”, a w Rosji trwa zamach stanu, którego celem jest obalenie Władimira Putina.

Rosyjski oligarcha o chorobie Putina

Oliwy do ognia dolał komentarz rosyjskiego oligarchy. W nagraniu, do którego dotarł „New Lines Magazine”, mężczyzna mówi o fatalnym stanie zdrowia dyktatora.

Nagranie trwa 11 minut, a magazyn określa oligarchę tylko jako „Yuri”. Mężczyzna opisuje rosyjskiego prezydenta jako „bardzo chorego na raka krwi”.

W związku z tym centrala Federalnej Służby Bezpieczeństwa miała ujawnić „ściśle tajną notatkę” i wysłać ją do wszystkich dyrektorów regionalnych. W notatce poinstruowano szefów, by nie ufali „plotkom o nieuleczalnej chorobie prezydenta”. Ponoć wywołało to jednak skutek odwrotny do zamierzonego.

Dyrektorzy zostali dalej poinstruowani, aby rozwiać wszelkie pogłoski na ten temat, które mogą rozprzestrzeniać się w lokalnych jednostkach FSB. Według źródła w jednej z jednostek regionalnych, które widziało notatkę, ta bezprecedensowa instrukcja miała odwrotny skutek, a większość funkcjonariuszy FSB nagle zaczęła wierzyć, że Putin rzeczywiście cierpi na poważną chorobę

– twierdzi Christo Grozev, dziennikarz śledczy współpracujący z serwisem Bellingcat.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x