×

Papież Franciszek prosi o modlitwę za Benedykta XVI! Jego słowa brzmiały bardzo poważnie

Papież Franciszek prosi o modlitwę za Benedykta XVI. Podkreśla, że stan byłej głowy Kościoła Katolickiego jest zły. Z jego słów można wywnioskować, że sytuacja jest bardzo poważna.

Papież Franciszek prosi o modlitwę za Benedykta XVI

Papież Franciszek wezwał właśnie wiernych do modlitwy za bardzo chorego emerytowanego papieża Benedykta XVI. Na zakończenie audiencji generalnej powiedział:

Chciałbym prosić was wszystkich o specjalną modlitwę za emerytowanego papieża Benedykta, który w ciszy wspiera Kościół

Nie podał przy tym żadnych szczegółów. Dodał jednak, że sytuacja jest bardzo poważna oraz zaapelował, aby wierni prosili Pana Boga, by:

Go pocieszył i wspierał w jego świadectwie miłości Kościoła do samego końca

Po tych słowach nietrudno domyślić się, że nie jest dobrze.

Benedykt XVI – emerytowany papież

Przypomnijmy, że Benedykt XVI ma aktualnie 95 lat. 19 kwietnia 2005 r. został wybrany 265. papieżem. Swój urząd sprawował przez 7 lat. W 2013 roku zrezygnował z bycia biskupem Rzymu. Od tej pory mieszka w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich. Co więcej, należy dodać, że po swojej rezygnacji, emerytowany papież Joseph Ratzinger raczej niechętnie pojawiał się w mediach.

Jakiś czas temu media obiegły jednak zdjęcia Benedykta XVI, które wywołały falę spekulacji na temat stanu jego zdrowia. Już wtedy nie wyglądał dobrze. Niektórzy twierdzili, że trudno go wręcz na nich rozpoznać. Wierni bardzo się zmartwili.

Może Cię zainteresować