×

„Kobieta jest potencjalną prostytutką”. Słowa księdza rozwścieczyły ludzi

Ks. Sławomir Marek jest proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach. Kapłan jest aktywny na Twitterze, gdzie ostatnio zasłynął kontrowersyjnymi wypowiedziami. Jego najnowszy wpis, w którym odnosił się do filmu „Tylko nie mów nikomu” wywołał oburzenie internautów.

Kontrowersyjne wpisy ks. Sławomira Marka

To nie pierwsza taka „wpadka” kapłana. Już wcześniej, głosił dość kontrowersyjne tezy i najwyraźniej nie zamierza przestać. Kilka dni temu w bardzo jednoznaczny sposób skomentował film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. I to był dopiero początek, bo mamy wrażenie, że z każdym wpisem ks. Sławomir Marek posuwa się coraz dalej.

Zaczęło się od wpisu, który sugeruje, że za dokumentem w reżyserii Tomasza Sekielskiego stoją jakieś ukryte motywy:

Sekielski jest policjantem, który łapie pijanych kierowców. Łapie tylko kierowców żółtych samochodów, których jest najmniej! I rzeczywiście niektórzy z nich 1 na 1000 jeździ po pijaku… Czy Sekielski robi to dla ruchu drogowego czy ma inny powód?

Ks. Sławomir Marek w skandalicznej wypowiedzi o kobietach

W kolejnych komentarzach proboszczowi ze Stanowic puściły chyba wszelkie hamulce. Jedna z internautek skomentowała jego wpis, zauważając, że inni księża są „współodpowiedzialni za zło” ukazane w „Tylko nie mów nikomu”. Wiele osób nie mogło uwierzyć, że ksiądz odpowiedział jej w taki sposób:

A pani jest wstyd za prostytutki z Grójca??? Powinno pani być przecież jest pani kobietą! Mało tego, jako kobieta jest pani potencjalna prostytutką… Kapłanów w Polsce jest 40 tys. Kilku okazało się draniami. To BARDZO NIEDOBRZE. Ale to nie znaczy, że ja mam na to jakikolwiek wpływ

Użytkownicy Twittera nie odpuścili księdzu

Internauci nie pozostali bierni wobec słów księdza. W komentarzach wylała się fala krytyki:

I to ma być ksiądz?

Podkładajcie się dalej, aż wasza buta i arogancja was przygniecie. Nikt nie musi do tego przykładać ręki, ale też nikt ręki nie poda.

Ten człowiek natychmiast powinien zostać usunięty ze stanu kapłańskiego

ksiądz Sławomir Marek

Flickr/Stanowice Parafia

Ks. Sławomir Marek doczekał się reprymendy ze strony biskupa

Wpisy księdza Sławomira Marka nie uszły również uwadze władz kościelnych, które tym razem wykazały się stosunkowo szybką reakcją. Kuria Świdnicka zapewniła, że przeanalizuje jego wypowiedzi i podejmie adekwatne działania. Ksiądz Sławomir Marek przeprosił za wpisy przez oświadczenie Kurii Biskupa diecezji świdnickiej:

W związku z publikacją tweetów Księdza Sławomira Marka w tym tweeta z dnia 13 maja 2019 r. nt. prostytucji, Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stanowicach po rozmowie z Księdzem Biskupem Ignacym Decem Biskupem Świdnickim przeprasza wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tymi wypowiedziami urażeni. Równocześnie Ksiądz Proboszcz zaświadcza, że w przyszłości będzie kierował się właściwym taktem wypowiedzi, tak aby nie generować kolejnych niepożądanych emocji

Myślicie, że reakcja kurii sprawi, że ks. Sławomir Marek zrezygnuje z kontrowersyjnych wpisów?

Może Cię zainteresować

zamknij