×

Niektóre sklepy RTV Euro AGD otwarte! „Jesteśmy sklepem spożywczym”

Sklepy RTV Euro AGD nie zważają na restrykcje w związku z pandemią koronawirusa? Taka informacja pojawiła się w serwisie Wykop.pl. Przedstawiciele sieci sklepów skomentowali sprawę.

Zamknięte sklepy budowlane i meblowe

Kilka dni temu stało się pewne, że wracamy do sytuacji sprzed roku. Historia zatoczyła koło, chociaż o lockdownie poinformował inny minister zdrowia.

Jak ogłosił Adam Niedzielski, lockdown dotyczy nie tylko galerii handlowych, ale także wielkopowierzchniowych marketów budowlanych oraz meblowych powyżej 2000 tys. m kw. Otwarte natomiast pozostają hurtownie i składy budowlane.

W placówkach handlowych, w innych punktach, jak np. poczta, będziemy stosowali bardziej rygorystyczne normy

– przestrzegał Adam Niedzielski.

W sklepach spożywczych (i innych, które pozostają otwarte, a także na targach czy w placówkach pocztowych), wprowadzono nowe limity osób na metr kwadratowy. Tak pozostanie przynajmniej do 9 kwietnia.

Sklepy RTV Euro AGD: „Jesteśmy sklepem spożywczym”

Podczas gdy większość dopasowuje się do restrykcji, niektórzy starają się je „obejść”, nie popadając przy tym w kłopoty. Mowa m.in. o sklepach RTV Euro AGD. Użytkownicy Wykopu poinformowali, że sklepy pozostają otwarte mimo sytuacji epidemicznej. „EURO leje na obostrzenia” – czytamy na początku wpisu. Internautka o pseudonimie aurelia-karolska opisuje, że kierownik jednego ze sklepów stwierdził, iż RTV Euro AGD jest „teraz też sklepem spożywczym”.

Rozglądam się telewizory migają, telefony brzęczą. Mówię Panie jaka spożywka? A on pokazuje mi palcem, a tam stoją z kawą stojaki, wiecie góra takich kapsułek do kawy po złociszu i opakowania po kilo, a tam to my proszę Panią proszek do prania sprzedajemy.

– komentuje internautka.

Sprawę opisał również serwis komputerswiat.pl, który zwrócił się do biura prasowego Euro-net (właściciel sieci sklepów) prosząc o komentarz. Jaka była odpowiedź?

Wszystkie sklepy naszej sieci działają zgodnie z obowiązującymi przepisami. To, że niektóre nasze placówki są otwarte – podobnie jak innych sieci w naszej branży – wynika z kilku kwestii. (…)

W dalszej części komunikatu pracownik biura prasowego opisuje te „kwestie”. W dużym uproszczeniu tłumacząc, że sklepy pozostają otwarte, ponieważ oferują asortyment sklepu spożywczego, ale i medycznego (termometry, ciśnieniomierze itd.), chemicznego, a także usługi bankowe, logistyczne i ubezpieczeniowe.

Choć brzmi to kuriozalnie, wygląda na to, że sklep RTV Euro AGD sprzedaje sprzęt AGD i RTV tylko „przy okazji”, jako dodatek do innych produktów i usług.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij