×

Skandaliczne napisy w stolicy! W nocy zmieniono nazwy ulic Jana Pawła II

Skandaliczne napisy w stolicy! W sobotę 14 listopada w mediach społecznościowych pojawiły zdjęcia tablic Miejskiego Systemu Informacji, jak również szkoły im. Jana Pawła II. Prowokatorzy dodali jedno znaczące słowo. To kolejna odsłona walki z Kościołem?

„Don Stanislao”

Film dziennikarza TVN Marcina Gutowskiego wstrząsnął opinią publiczną. W roli głównej występuje tu kard. Stanisław Dziwisz, przez lata kojarzony jako ten, który był najbliżej Papieża Polaka. Teraz nazwisko kardynała wywołuje ogromne emocje z innego powodu. Duchownemu zarzuca się tuszowanie pedofilii w Kościele i organizowanie prywatnych mszy świętych.

Nigdy, powtarzam – nigdy, nie przyjąłem pieniędzy w zamian za udział w mszach świętych; nigdy – podkreślam, nigdy nie dostałem pieniędzy, by ukrywać czyny czy fakty przeznaczone dla uwagi Ojca Świętego; (…) i jeszcze raz nigdy nie wspierałem osób niegodnych w zamian za datki wpisane w jakąś perwersyjną logikę wymiany

– zarzeka się były osobisty sekretarz Jana Pawła II.

Jaka jest prawda? Nie wiadomo, czy kiedykolwiek ją poznamy. Ale już teraz eksperci podkreślają, że zarzuty wobec kard. Dziwisza przede wszystkim szkodzą Janowi Pawłowi II.

Wielkoduszność i życzliwość wyniesione ze szkoły Świętego Jana Pawła II nie mogą pozwolić na jakiekolwiek manipulacje z czyjejkolwiek strony, choćby pod pretekstem szlachetnego obowiązku dziennikarskiego

– podkreśla kard. Dziwisz.

Skandaliczne napisy w stolicy!

Jan Paweł II bronić się już nie może. Tymczasem atmosfera wokół Papieża Polaka gęstnieje. Upadający autorytet kard. Stanisława Dziwisza to tylko jeden z powodów.

Papież jednoznacznie bronił prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci i bronił świętości rodziny, co nie podoba się dzisiaj wielu środowiskom.

Najlepszym dowodem jest to, co wydarzyło się w weekend w Warszawie. Nieznani sprawcy zmienili w nocy nazwę alei Jana Pawła II w Warszawie. Do aktualnej – dodano słowo „ofiar”. Taki sam napis miał pojawić się na budynkach i pomnikach, w tym na jednej ze szkół i na kamieniu upamiętniającym papieża w parku Jego imienia na Ursynowie.

Ojej, wygląda na to, że ktoś się przejechał nocą po mieście i pozmieniał tabliczki ulic, szkół i parków imienia Jana Pawła II. Nie wiem kto to mógł być, ale jak coś, to tutaj można ściągnąć naklejki do wydrukowania

– napisała na Facebooku jedna z aktywistek politycznych.

Władze miasta obiecały wyczyszczenie tablic informacyjnych, ale to nie sprawi, że problem zniknie. W Internecie trwa zbiórka podpisów w sprawie zmiany patrona ulicy z Jana Pawła II na… Równość.

Pytanie tylko, co zostanie, jeśli upadną wszystkie autorytety?

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować