×

Nietypowy fartuch na dożynkach. „Stać w takim stroju koło krzyża. Brak słów”

Dożynki, inaczej Święto Plonów, to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Święto, które często ma bardzo uroczysty charakter. Niemniej jednak nawet takie wydarzenie może wywołać falę skrajnych emocji. Tym razem poszło o… ubiór jednej z pań. Nietypowy fartuch na dożynkach nie spodobał się radnemu Andrzejowi Bednarczykowi. Oburzony polityk wyraził swoje zdanie w komentarzu na Facebooku.

Dożynki jako forma podziękowania za zbiory

Dożynki to piękna forma podziękowania za ukończenie żniw i prac polowych. Wiedzą coś o tym mieszkańcy miejscowości Radawiec, którzy 11 września w bardzo uroczysty sposób uczcili ludowe święto. Wydarzenie rozpoczął korowód, w którym wzięły udział delegacje z terenu województwa lubelskiego. Wśród nich znalazły się m.in. panie ze Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych „Stokrotka” oraz koła Gospodyń Wiejskich z Podola.

Tego dnia wszystko przebiegało zgodnie z planem. Tym, którzy nie mogli być na miejscu, pozostało żałować i obejrzeć fotorelację z wydarzenia na Facebooku.

Nietypowy fartuch na dożynkach

A miało być tak pięknie… Tymczasem okazuje się, że w mediach społecznościowych nawet fotografia z dożynek wojewódzkich może wywołać ogromne emocje. Chodzi o jedno z ujęć z fotorelacji, na którą składało się 20 zdjęć.

Kadr przedstawia kobiety pozujące z wieńcem, krzyżem i wizerunkiem kard. Stefana Wyszyńskiego. Fotografia przeszłaby bez echa, gdyby nie fakt, że jedna z pań miała na sobie fartuch imitujący koronkową bieliznę.

Ten widok szczególnie poraził oczy bełżyckiego radnego, Andrzeja Bednarczyka, który postanowił dać upust emocjom w komentarzu. Według niego pozowanie w wyzywającym fartuchu z krzyżem nie szło ze sobą w parze.

Masakra!!! Takie zdjęcie z Dożynek Wojewódzkich na stronie Miejskiego Domu Kultury w Bełżycach. Gratulacje dla Pani Dyrektor za „wyczucie smaku” i promocję Gminy Bełżyce. Przydało by się trochę kultury w Miejskim Domu Kultury!!!

– napisał radny w grupie Mieszkańcy Gminy Bełżyce.

Co na to internauci?

Kontrowersyjne zdjęcie podzieliło internautów. Część z nich co prawda stanęła po stronie polityka, ale zdecydowana większość dostrzegła w tym zdjęciu dobre poczucie humoru gospodyni, podobno pani Kazi. W komentarzach czytamy:

Nie znam was, ale „Pani w bieliźnie” należy się medal i jakaś super nagroda. Fantastyczne poczucie humoru, uśmiech, radość. Widać, że Pani się świetnie bawi i wprowadza super atmosferę wszędzie, gdzie się pojawi…

Pani Kazia jak zwykle „wymiotła”

Brawa dla Gospodyń! Natomiast niektórym życzę więcej dystansu do życia

Żenada

No nie wierzę … Stać w takim stroju koło krzyża …. Brak słów …

W ostatnim czasie zrobiło się również głośno o innej sytuacji ze Święta Plonów. Ogromne poruszenie wywołała pewna kontrowersyjna zabawa na dożynkach.

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij