×

Siłownie i baseny znów otwarte? Znamy możliwy termin zniesienia obostrzeń!

Siłownie i baseny znów otwarte? Po ogłoszeniu nowych restrykcji przedstawiciele branży fitness zapowiedzieli walkę. Słowa dotrzymali, protestując w Warszawie. Niektórzy próbują również sprytnie obchodzić rządowe restrykcje. Wygląda na to, że walka przyniesie rezultaty.

Nowe restrykcje uderzają w branżę fitness

W ubiegłym tygodniu polski rząd zdecydował o wprowadzeniu nowych restrykcji. Uderzyły one głównie w branżę weselną, gastronomiczną i fitness. Rząd zdecydował o zamknięciu basenów, siłowni i aquaparków. Ta decyzja spotkała się z dużą krytyką, również ze strony znanych osób, m.in. Otylii Jędrzejczak.

Firmy rozpoczęły walkę o przetrwanie. Niektórzy postanowili działać w pojedynkę, próbując obejść obostrzenia. Szerokim echem odbiła się sprawa siłowni w centrum Krakowa, która zdecydowała się kontynuować działalność mimo zakazu. Siłownię „przekształcono” w sklep, w którym można odpłatnie testować sprzęt. Natomiast zajęcia fitness nazwano zgromadzeniem religijnym członków „Kościoła Zdrowego Ciała”.

Siłownię odwiedzili policjanci, a sprawę skomentował minister Niedzielski, który skrytykował próby omijania obostrzeń. Jednak w ślady krakowskiej siłowni poszło również kilka innych.

Protesty w Warszawie

„Fitness=odporność”, „Zdrowie dla wszystkich” – m.in. takie hasła głosili przedstawiciele branży fitness, którzy w miniony weekend spotkali się na Placu Zamkowym w Warszawie. Było ich kilkuset, mimo wprowadzenia zakazu tak licznych zgromadzeń.

Protestujący twierdzili, że zamknięcie siłowni i basenów jest dużym błędem, który odbije się na zdrowiu Polaków i pogrąży wiele firm. „Zamknięcie oznacza dla większości z nas definitywny koniec” – podkreślała w swoim oświadczeniu Polska Federacja Fitness.

Przedsiębiorcy zaznaczyli, że będą potrzebować tarcz osłonowych, jeśli rząd nie zrezygnuje z tak ostrych restrykcji. Przedstawiciele branży podkreślali również, że dotąd nigdzie nie stwierdzono, by siłownie lub baseny stały się źródłem zakażeń koronawirusem.

W poniedziałek z przedstawicielami branży spotkał się Jarosław Gowin.

Siłownie i baseny znów otwarte?

Możliwe, że protesty okażą się skuteczne, a siłownie i baseny już wkrótce zostaną ponownie otwarte! Szczegóły ujawnił Adam Śliwiński, przedstawiciel branży fitness w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Chcemy otworzyć siłownie i baseny jak najszybciej. Mamy nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym tygodniu.

– powiedział.

Śliwiński zdradził również, że ponowne otwarcie może nastąpić bardzo szybko. Jak stwierdził:

Sobota to realistyczny termin. Równocześnie kontynuowane będą rozmowy w sprawie programów osłonowych dla branży.

Gotowość do dialogu zapowiada również Jarosław Gowin, który podkreślił:

Nam wszystkim zależy bowiem tyleż na dobru państwa branży, co na możliwie najlepszej kondycji polskiej gospodarki.

Nie wiadomo jeszcze, na jakich zasadach miałyby funkcjonować baseny i siłownie.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij