×

Już w tym tygodniu dodatkowa tura egzaminu ósmoklasisty. Są jednak pewne warunki

Sesja dodatkowa egzaminu ósmoklasisty odbędzie się we wtorek 7 lipca i potrwa 3 dni. Do egzaminów przystąpi 2,8 tysiąca uczniów.

Sesja dodatkowa egzaminu ósmoklasisty

Sesja główna egzaminu ósmoklasisty już się odbyła w czerwcu, jednak nie wszyscy uczniowie do niej przystąpili, albo ich egzaminy zostały z różnych powodów unieważnione. Właśnie z myślą o nich zorganizowano drugi termin w dniach 7 – 9 lipca. Ministerstwo Edukacji szacuje, że do sesji dodatkowej przystąpi 2,8 tysiąca uczniów w całym kraju. Wyjątkiem zostaną objęci uczniowie, którzy na wniosek dyrektora szkoły do dyrektora właściwej okręgowej komisji egzaminacyjnej o zwolnienie z egzaminu.

Z powodu zagrożenia koronawirusem egzamin ósmoklasisty w drugim terminie odbędzie się, tak jak w pierwszym,  w reżimie sanitarnym, opracowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej i głównego inspektora sanitarnego, który sprawdził się też podczas tegorocznych matur.

Kiedy matura 2020 i egzamin ósmoklasisty
Twitter

Nowy reżim sanitarny

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest dobry stan zdrowia bez żadnych objawów choroby zakaźnej. Dotyczy to również członków komisji egzaminacyjnej, nauczycieli i pracowników przebywających w budynku w czasie trwania egzaminów. W szkołach nie mogą przebywać osoby objęte kwarantanną, izolacją domową lub mające kontakt z osobami zakażonymi lub przebywającymi na kwarantannie lub w izolacji.

Na terenie szkoły obowiązywać będą dystans 1,5 metrowy i maseczki ochronne. Będzie je można zdjąć dopiero w sali egzaminacyjnej po zajęciu miejsc.

Pierwszego dnia egzaminy ósmoklasisty uczniowie przystąpią do pisemnego egzaminu z języka polskiego. W środę odbędzie się egzamin z matematyki, a ostatniego dnia egzaminów uczniowie zmierzą się z językiem obcym, również w formie pisemnej.

Wyniki zostaną opublikowane 31 lipca. Ponieważ zdanie egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, uczniowie, którzy przystąpili do niego w drugim terminie, otrzymają świadectwa 9 lipca.

matura 2020
Twitter
Źródła: www.wnp.pl

Może Cię zainteresować

zamknij