×

Już w tym tygodniu dodatkowa tura egzaminu ósmoklasisty. Są jednak pewne warunki

Sesja dodatkowa egzaminu ósmoklasisty odbędzie się we wtorek 7 lipca i potrwa 3 dni. Do egzaminów przystąpi 2,8 tysiąca uczniów.

Sesja dodatkowa egzaminu ósmoklasisty

Sesja główna egzaminu ósmoklasisty już się odbyła w czerwcu, jednak nie wszyscy uczniowie do niej przystąpili, albo ich egzaminy zostały z różnych powodów unieważnione. Właśnie z myślą o nich zorganizowano drugi termin w dniach 7 – 9 lipca. Ministerstwo Edukacji szacuje, że do sesji dodatkowej przystąpi 2,8 tysiąca uczniów w całym kraju. Wyjątkiem zostaną objęci uczniowie, którzy na wniosek dyrektora szkoły do dyrektora właściwej okręgowej komisji egzaminacyjnej o zwolnienie z egzaminu.

Z powodu zagrożenia koronawirusem egzamin ósmoklasisty w drugim terminie odbędzie się, tak jak w pierwszym,  w reżimie sanitarnym, opracowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej i głównego inspektora sanitarnego, który sprawdził się też podczas tegorocznych matur.

Nowy reżim sanitarny

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest dobry stan zdrowia bez żadnych objawów choroby zakaźnej. Dotyczy to również członków komisji egzaminacyjnej, nauczycieli i pracowników przebywających w budynku w czasie trwania egzaminów. W szkołach nie mogą przebywać osoby objęte kwarantanną, izolacją domową lub mające kontakt z osobami zakażonymi lub przebywającymi na kwarantannie lub w izolacji.

Na terenie szkoły obowiązywać będą dystans 1,5 metrowy i maseczki ochronne. Będzie je można zdjąć dopiero w sali egzaminacyjnej po zajęciu miejsc.

Pierwszego dnia egzaminy ósmoklasisty uczniowie przystąpią do pisemnego egzaminu z języka polskiego. W środę odbędzie się egzamin z matematyki, a ostatniego dnia egzaminów uczniowie zmierzą się z językiem obcym, również w formie pisemnej.

Wyniki zostaną opublikowane 31 lipca. Ponieważ zdanie egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, uczniowie, którzy przystąpili do niego w drugim terminie, otrzymają świadectwa 9 lipca.

Źródła: www.wnp.pl

Może Cię zainteresować

zamknij