×

Jak się pisze pies po angielsku? Odpowiedź ósmoklasisty powala na kolana!

„Jak się pisze pies po angielsku?” – takie pytanie zadał jednemu z ósmoklasistów dziennikarz portalu zlomzy.pl. Odpowiedź chłopaka dosłownie zbiła go z tropu. Zrobiła też wrażenie na internautach. No cóż… młody mężczyzna zostanie teraz z pewnością gwiazdą Internetu.

Egzamin ósmoklasistów

Dziennikarz portalu zlomzy.pl wybrał się pod jedną ze szkół, w której przeprowadzany był egzamin ósmoklasistów. Po wszystkim postanowił przepytać uczniów, jak poszedł im pierwszy tak poważny sprawdzian w ich życiu. W swoich pytaniach odnosił się głównie do języka angielskiego.

Ósmoklasiści twierdzili, że nie było tak źle. Część twierdziła nawet, że wręcz wyśmienicie. Najstarsi uczniowie szkół podstawowych przyznali się jednak, że największą trudność sprawiło im napisanie e-maila o zepsutym telefonie.

„Jak się pisze pies po angielsku?”

Na tle ósmoklasistów wyróżnił się jeden. Chłopak stwierdził, że nic nie sprawiło mu trudności. Więc właśnie jego na cel obrał sobie dziennikarz. Najpierw zapytał go, czy sądzi, że jest dobry z angielskiego. Na co on odpowiedział:

Oczywiście. Sto procent będzie

Nawet wtedy reporter nie dawał za wygraną i postanowił to sprawdzić. Zapytał go więc, jak się pisze po angielsku pies. 14-latek z przekonaniem w głosie wypalił:

Police

Jeżeli ktoś z Was się nie orientuje, to zwrot ten oznacza po polsku „policja”. Przypomnijmy też, że w polskim slangu o funkcjonariuszach Policji faktycznie mówi się „psy”.

Jak na odpowiedź chłopaka zareagowali internauci?

W potocznej polszczyźnie o policji mówi się „psy”, chłopak wykazał się znajomością ojczystego języka, angielskiego, a także poczuciem humoru i błyskotliwością, będą z Niego ludzie

Coś czuję, że rośnie nam kolejna legenda w Łomży

jesteśmy świadkami narodziny kolejnej legendy

Czy w tej Łomży są jakieś studia memiczne czy o co tu chodzi :D Wszyscy mnie bawią kurka wodna!

No cóż… Nie wiemy, czy będzie legendą, ale gwiazdą Internetu, przynajmniej na chwilę na pewno. 😉

Źródła: www.youtube.com, www.o2.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij