×

Samochód wjechał w tłum ludzi. To już kolejny taki przypadek w Niemczech

Samochód wjechał w tłum ludzi. To nie pierwszy raz, kiedy w Europie dochodzi do tego typu ataku. Rozpędzony pojazd ranił aż 7 osób. Część z nich jest w bardzo ciężkim stanie.

Samochód wjechał w tłum ludzi

W okolicach dworca kolejowego ZOO na Hardenbergplatz w Berlinie rozpędzony samochód wjechał w tłum ludzi. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało siedem osób. Pięcioro z nich jest w poważnym stanie i wymaga specjalistycznej opieki medycznej. Konieczne było sprowadzenie helikoptera ratunkowego.

Kierowca pojazdu, który doprowadził do incydentu także doznał obrażeń. Został już zatrzymany przez policję i wkrótce okaże się, czy jego działanie było celowe. Póki co, brakuje przesłanek świadczących o tym, że akt miał podłoże polityczne bądź religijne.

Kierowca ma 24 lata. Nieoficjalne doniesienia mówią o tym, że stracił panowanie nad rozpędzonym SUV-em i w rezultacie doszło do wypadku. Zdarzenie miało miejsce wcześnie rano. Niespodziewanie samochód zjechał z drogi i uderzył w grupę pieszych. Jedna z rannych osób została uwięziona pod pojazdem. Konieczna była jej reanimacja. Śledczy z psami przeszukują miejsce wypadku pod kątem ładunków wybuchowych.

Ataki terrorystyczne

W Niemczech, podobnie jak w innych krajach Europy Zachodniej, akty terroru są dość częstym zjawiskiem. Ma to bezpośredni związek ze zróżnicowanym składem etnicznym kraju, który przyjął taką postać na skutek masowej imigracji. W zeszłym roku na terenie Niemiec zarejestrowano aż 11,14 miliona obcokrajowców. Z tego liczbę wyznawców islamu szacuje się na około 5 milionów ludzi. W państwie funkcjonuje już 2 500 tysiąca meczetów, a ich ilość stale rośnie.

Niewykluczone, że dzisiejszy wypadek może mieć związek z atakiem terrorystycznym, do którego doszło 19 grudnia 2016 roku. Wówczas na pobliskim Breitscheidplatz, Tunezyjczyk Anis Amri wjechał kradzioną ciężarówką w tłum ludzi bawiących się na jarmarku bożonarodzeniowym. Śmierć poniosło wówczas 12 osób, a ponad 50 zostało rannych.

W tym miejscu niejednokrotnie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. W zeszłym roku w grudniu konieczna była ewakuacja ludzi z jarmarku z powodu zagrożenia atakiem terrorystycznym.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij