×

Atak nożownika na rondzie w Poznaniu! Policja szuka świadków i innych ofiar

Atak nożownika na rondzie w Poznaniu! Poznańska Komenda Miejska opublikowała nagranie z napaści agresora na przypadkowego mężczyznę. Doszło do niego 21 kwietnia.

Atak nożownika na rondzie w Poznaniu!

Do tych wstrząsających wydarzeń doszło 21 kwietnia na Rondzie Rataje w Poznaniu około godziny 9.15. Na brutalnym nagraniu możemy zobaczyć, że agresor wtargnął na przejście dla pieszych w momencie, gdy świeciło się czerwone światło. Po chwili, gdy przeszedł przez część pasów do wysepki, wyciągnął z kieszeni nóż i zaatakował innego mężczyznę. Widać, że poszkodowany nie jest w stanie się obronić, mimo że początkowo starał się odeprzeć atak.

Po chwili pomiędzy zaatakowanym 51-latkiem, a agresorem doszło do szarpaniny. Wtedy na pomoc mężczyźnie ruszył inny przypadkowy przechodzień, dzięki czemu ten mógł uciec.

Nagranie z napaści na poznańskim rondzie udostępniono na Facebooku.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto zatrzymali w czwartek na Ratajach nożownika. Szukamy innych pokrzywdzonych i świadków.

– czytamy na oficjalnym profilu Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

To niejedyna napaść?

22 kwietnia Komenda Miejska Policji w Poznaniu opublikowała nagranie z kamery monitoringu miejskiego. Jak się okazuje, funkcjonariusze bardzo szybko ujęli sprawcę brutalnej napaści. Agresor przebywa aktualnie w policyjnym areszcie.

W toku śledztwa – z zebranego oraz zabezpieczonego przez policjantów materiału dowodowego – wynika, że nie była to jedyna napaść, której mógł dokonać. Dlatego policja szuka innych pokrzywdzonych.

Funkcjonariusze proszą o kontakt każdą osobę, która była świadkiem tego zdarzenia lub została zaatakowana przez mężczyznę z nagrania. Każda osoba posiadająca informacje związaną ze sprawą powinna dzwonić pod numer 47 77 123 11/12 lub 112 czynnymi całą dobę.

Źródła: www.facebook.com, www.o2.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować