×

Wybuch paniki w czasie imprezy na Halloween. Ludzie wzajemnie się tratowali

Wstrząsające doniesienia z Korei Południowej. Wybuch paniki w czasie imprezy na Halloween spowodował, że ludzie wzajemnie się tratowali. Dodatkowo, bilans ofiar rośnie z godziny na godzinę. Zginęło co najmniej 150 osób, a wiele zostało rannych – przekazała straż pożarna. Do makabrycznego zdarzenia doszło w dzielnicy Itaewon w Seulu. Jednocześnie przerażające nagrania ukazują skalę tragedii. Jednak to powód tego zdarzenia wstrząsa najbardziej…

Wybuch paniki w czasie imprezy na Halloween

Lokalne media donoszą, że do ścisku tłumu doszło w momencie, gdy do uczestników imprezy Halloweenowej dotarła wiadomość, że w jednym z barów pojawił się znany celebryta. Pogłoska rozeszła się bardzo szybko. W związku z tym imprezowicze tłumnie ruszyli do lokalu, aby zobaczyć gwiazdę. Tymczasem droga do baru wiodła wąską uliczką w pobliżu hotelu Hamilton i to właśnie na niej tłum nawzajem się stratował. Na poniższym nagraniu możemy zobaczyć, jak horda ludzi naciskała na siebie nawzajem.

Do tragicznego zajścia doszło około godziny 22:20 czasu lokalnego (15:20 czasu polskiego) w rozrywkowej dzielnicy Itaewon w Seulu. Według doniesień BBC rzekomo miało się tam bawić ponad sto tysięcy osób. Chwilę po tym, jak wybuchła panika w czasie imprezy Halloween, ludzie zaczęli się kopać i tratować. W konsekwencji wiele osób zostało zablokowanych między innymi imprezowiczami. Straciły one całkowicie możliwość oddychania.

W akcji ratunkowej wzięło udział ponad 800 ratowników z całej Korei Południowej

Prezydent Yoon Suk-yeol wystosował oświadczenie, w którym wezwał wszystkie możliwe służby ratownicze do niesienia pomocy potrzebującym i zabezpieczenia łóżek szpitalnych. Natomiast burmistrz Seulu, który przebywał poza granicami kraju, postanowił wrócić do miasta w związku z ta ogromną tragedią.

W akcji ratunkowej wzięło udział ponad 800 ratowników z całej Korei Południowej. Do pomocy w dzielnicy wysłano 142 pojazdy ratunkowe. Sama akcja ratunkowa trwała wiele godzin podczas której pomocy udzielono nawet setkom ludzi.

Źródła: www.onet.pl, wydarzenia.interia.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować