×

Ksiądz Rydzyk ekspertem od krów. „No głupie takie to… no ludzie, ratujcie”

W niedzielę odbyło się sympozjum poświęcone pamięci Jana Szyszki, byłego ministra środowiska. W „Obliczach ekologii” głos zabrał również ksiądz Tadeusz Rydzyk. I… nie obyło się bez afery.

Rydzyk ekspertem od krów

Ksiądz bardzo negatywnie wypowiadał się o walczących o środowisko ekologach, którzy jego zdaniem:

niszczą lasy, niszczą rodzinę, niszczą wieś, niszczą Kościół

Winą samych Polaków jest, że dają podpuszczać się obrońcą środowiska.

 

Gwałcić krowę?

Tadeusz Rydzyk odniósł się bardzo krytycznie do stwierdzenia, że dojenie krowy jest pewnego rodzaju gwałtem. Nie dopuszcza myśli, że to złe zachowanie i to nie tylko na samej krowie, ale i na naturze, ponieważ obecnie odbiera się masowo mleko cielakom.

Znany redemptorysta uważa, że są to brednie:

Krowę gwałcą, jak ją doją! No głupie takie to… no ludzie, ratujcie. Że jest gwałt krowy. Bo krowa to nie wiem co… My się śmiejemy, ale taka ideologia jest. To są te ideologie, przed którymi ostrzega ks. abp Marek Jędraszewski. Zobaczcie, jaki hejt światowy, jak go wyzywali. I to są ci politycy. Kogo wy wybieracie? Katolicy, kogo wy wybieracie? Zacznijcie używać rozumu, tak trochę oleum sobie dolać tutaj

Ksiądz potępił innych prelegentów

Tadeusz Rydzyk również bardzo dobitnie odniósł się do podpaleń, jakie miały miejsce na fermie futerkowych zwierząt Szczepana Wójcika. Jednego z prelegentów i założyciela Fundacji Polska Ziemia i prezesa Instytutu Gospodarki Rolnej.

Panie Szczepanie, niech się pan przyzna, nie wiem, czy wolno, ile razy pana tam podpalali? Trzy razy! Szkody na ile milionów? To jest ekologia? To jest Polak Polakowi? Pomyśl o wieczności! Będziesz się smażył w tym piekle! Podpalasz teraz i w tym ogniu będziesz się kiedyś smażył

Czy uważacie, że takie stwierdzenia są na miejscu? Czy wypada księdzu tak pouczać innych?

Źródła: www.fakt.pl, wiadomosci.gazeta.pl, www.o2.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij