×

Wyciekły warunki rozwodu Williama i Kate. Są bardzo bolesne dla księżnej

Jak wyglądałby rozwód Kate i Williama? Rodzina królewska przewidziała ewentualne rozstanie pary i ma przygotowane instrukcje na każdą okazję. Rozwód mógłby być bardzo trudny dla księżnej Cambridge.

Rozwód Kate i Williama to tylko plotki

Od tygodni brytyjskim dworem królewskim wstrząsają plotki, że książę William ma romans. Rodzina królewska szybko ucina wszelkie spekulacje, jednak tabloidy są przekonane, że księżna Kate i książę William mają poważny kryzys małżeński. Nawet jeśli doniesienia to rzeczywiście tylko medialne spekulacje, rodzina królewska jest doskonale przygotowana na wypadek rozwodu.

william i kate z dziećmi
Instagram

Ewentualny rozwód Williama i Kate jest starannie zaplanowany

Jak można się było tego spodziewać, w przypadku rozstania, najbardziej poszkodowaną osobą będzie sama Kate. Nie pochodzi z rodziny królewskiej, więc jej zdanie nie miałoby większego znaczenia. Na jej korzyść działa jednak to, że para nie podpisała intercyzy. Według przyjaciół Williama, książę bezgranicznie ufa ukochanej i stwierdził, że nie potrzebuje żadnych umów.

william i kate w czasie świąt
YouTube

Rozstanie oznaczałoby rozłąkę z dziećmi

Zapewne dla Kate najgorszy nie byłby aspekt finansowy, ale rozłąka z dziećmi. Te po rozwodzie byłyby pełnoprawnymi członkami rodziny królewskiej, więc razem z ojcem zostałyby na dworze. Kate najprawdopodobniej musiałaby wyprowadzić się z pałacu. Istnieje jednak opcja, że podobnie jak w przypadku Diany, pozwolono by jej zostać w pałacu, ze względu na dobro dzieci.

william i kate w czasie wywiadu
YouTube

Kate nadal pełniłaby określone funkcje

Tak jak w przypadku księżnej Diany, po rozwodzie Kate straci tytuł „Jej Królewskiej Mości”, jednak nadal byłaby „księżną Cambridge”. To oczywiście oznacza, nie tylko tytuł, ale też obowiązki wynikające z tej funkcji. Wówczas jej służbowe podróże byłyby opłacane z funduszu Pałacu Buckingham.

Może Cię zainteresować