×

Afera po pogrzebie królowej Elżbiety II. Nie pokazali tego w telewizji!

W poniedziałek odbyła się uroczysta ceremonia pogrzebowa Królowej Elżbiety II, która przykuła uwagę brytyjskich i światowych mediów. Jednak nie obyło się bez wpadki. Niektórzy wyemitowali bajkę zamiast pogrzebu Królowej. Brytyjczycy są oburzeni.

Wyemitowali bajkę zamiast pogrzebu Królowej

Uroczystość pogrzebowa Królowej Elżbiety II wywołała poruszenie na całym świecie. Relacja od godz. 11.00 emitowana była w wielu brytyjskich, jak i światowych mediach. Zaskakuje jednak fakt, że stacja Channel 5 nie wyemitowała pogrzebu Królowej, a zamiast tego film animowany „The Emoji Movie”.

Wywołało to oburzenie Brytyjczyków. W mediach społecznościowych aż zawrzało. Stacja Channel 5, należąca do Paramount Global była jedynym nadawcą telewizyjnym, który nie nadawał jakiejkolwiek relacji z odbywającego się w Londynie pogrzebu Królowej Elżbiety II, ani żadnej z życia królewskiego. Kiedy inne stacje brytyjskie na żywo transmitowały uroczystość, a Channel 4 wyemitował nawet film dokumentalny o Królowej. Channel 5 postanowił wyjść z szeregu.

Wśród komentujących na Twitterze pojawiło się wiele ironicznych komentarzy.

Nie mogę przestać myśleć o „The Emoji Movie” na kanale 5, gdy trwa pogrzeb

– napisał jeden z internautów.

Biedny Channel 5 robi się tandetny

– napisał inny.

Emisja filmu animowanego w trakcie trwania pogrzebu Królowej Elżbiety II niektórych wprawiła w śmiech. Posypało się wiele żartobliwych komentarzy. Byli też tacy, którzy stanęli w obronie stacji pisząc, że „nie ma mowy, aby każdy kanał wyświetlał pogrzeb, a Channel 5 wyświetlił film Emoji”.

Uwagę zwrócił też wpis aktorki Lucii Keskin, która napisała ironicznie:

Gdy Jej Wysokość zostaje pochowana, naród zatrzymuje się z ogromnym smutkiem, aby oddać szacunek, oglądając „The Emoji Movie” na Channel 5.

W obronie Channel 5

„The Emoji Movie” z 2017 r. to główna część bloku programów dla dzieci, które emituje Channel 5. Emisja odbywa się zawsze w poniedziałek rano. Jak podaje Variety.com stacja przed wymienioną bajką, emitowała jeszcze inne popularne filmy animowane, m.in. „Przygody Paddingtona” czy „Epokę Lodowcową”.

Dzień pogrzebu Królowej Elżbiety II został w Wielkiej Brytanii ogłoszony świętem państwowym. Wiązało się to z zamknięciem szkół, dlatego stacja Channel 5 zdecydowała dać dzieciom alternatywę w postaci bajki „The Emoji Movie”.

Tak wygląda komentarz internauty, broniącego decyzji stacji:

Naprawdę nie rozumiem krytyki na Channel 5 za pokazywanie „The Emoji Movie”, „Stuart Malutki” itp. podczas pogrzebu królowej. Co dzieci z rodzin, które nie mają płatnej telewizji/streamowania, mają robić innego niż siedzieć i oglądać przez 6 godzin białych ludzi w garniturach, którzy wyglądają na zbyt smutnych?

Podobnych opinii internautów uznających słuszność decyzji stacji jest więcej. Zgodnie uważają, że Channel 5 emitując film animowany „The Emoji Movie” dał alternatywę nie tylko dzieciom, ale też osobom, które nie miały ochoty oglądać poniedziałkowych uroczystości pogrzebowych.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować