×

Wiadomo, co księżniczka Charlotte szeptała do brata w trakcie pogrzebu. Aż trudno uwierzyć

Jak wypadła zaledwie 7-letnia księżniczka Charlotte na pogrzebie królowej? Trzeba przyznać, że w niczym nie odstawała swojej matce, księżnej Kate. Mimo swojego wieku, naprawdę nieźle opanowała już zasady królewskiego protokołu. Zdarzyło się nawet, że dała istotną instrukcje swojemu starszemu bratu, gdy ten wyraźnie stracił czujność. W ten sposób uratowała o dwa lata starszego od niej księcia George’a przed wpadką.

Pogrzeb królowej Elżbiety II

W poniedziałek 19 września ok. godz. 11 w kierunku Opactwa Westminsterskiego wyruszył orszak pogrzebowy królowej Elżbiety II. Tuż za trumną podążał zadumany król Karol III, a zaraz za nim szły dzieci i dwóch wnuków. Reszta rodziny królewskiej, w tym księżna Kate z dwójką starszych dzieci: 9-letnim Georgem i 7 letnią Charlotte, czekali już w świątyni.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Katerina? (@charlotte.ofwales)

Najmłodszy syn księżnej Kate i księcia Williama ma tylko 4 lata i nie brał udziału w uroczystości.

Książę George i księżniczka Charlotte na pogrzebie królowej

7-letnia księżniczka Charlotte i dwa lata starszy od niej książę George prezentowali się na pogrzebie, jak na członków rodziny królewskiej w takich okolicznościach przystało. Charlotte miała na sobie czarną sukienkę i płaszczyk, co bardzo przypominało stylizację jej pięknej mamy. George z kolei był ubrany w elegancki garnitur, który dopełniał czarny krawat.

Uwagę zgromadzonych i telewidzów z całego świata zwrócił jednak nie tylko ubiór rodzeństwa, ale również doskonałe maniery oraz zadziwiająca jak na tak młody wiek dojrzałość i klasa.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez The Wales Brasil (@thewalesbrasil)

Co więcej, dzieci księżnej Kate i księcia Williama wyglądały, jakby doskonale rozumiały powagę miejsca i sytuacji, w jakiej się znalazły. Nie kryły przy tym towarzyszących im emocji, czego wyrazem były łzy. Niemniej jednak nawet w tak trudnych chwilach, księżniczka Charlotte nie straciła rezonu i w każdym momencie gotowa była dać instrukcję bratu, gdy ten straciłby czujność. W pewnej chwili 7-latka przytomnie podpowiedziała mu, jak należy się zachować.

Księżniczka Charlotte uratowała brata przed wpadką

Po zakończeniu nabożeństwa żałobnego w Opactwie Westminsterskim trumna z ciałem królowej była niesiona nawą główną. Niosło ją aż ośmiu żołnierzy. Kiedy ci przechodzili obok królewskich prawnuków, 7-letnia księżniczka Charlotte doskonale wiedziała, jak ma się wówczas zachować. W tym czasie książę George wyraźnie stracił czujność i zamyślony wpatrywał się w kondukt żałobny. Kiedy jego siostra to zauważyła, błyskawicznie przekazała bratu istotną wskazówkę.

Musisz się teraz ukłonić

– szepnęła bratu.

Jak powiedziała, tak zrobił, oddając jednocześnie część zmarłej królowej.

Czyż to nie piękne, kiedy rodzeństwo zawsze może na siebie liczyć?

Źródła: www.plotek.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować