×

Kate i Meghan na pogrzebie królowej szły ramię w ramię. To unikatowy widok

Kate i Meghan na pogrzebie królowej szły ramię w ramię. To unikatowy widok, gdyż od lat mówi się o tym, że obie nie żyją ze sobą w najlepszych relacjach. Jak wyglądają w tym wyjątkowym dniu?

Pogrzeb królowej Elżbiety II

Dziś oczy całego świata zwrócone są w kierunku Wielkiej Brytanii. Trwają bowiem uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II, która zmarła 8 września 2022 po 70-ciu latach panowania. W tym wyjątkowym wydarzeniu biorą udział m.in. członkowie rodziny królewskiej i około 500 zagranicznych dygnitarzy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Bons Plans Londres (@bplondres)

Media obiegły już pierwsze fotografie i nagrania z tej wyjątkowej uroczystości. Na szczególną uwagę zasługują zdjęcia króla Karol III żegnającego królową Elżbietę II. Nowy monarcha w pełnym umundurowaniu podążał na czele orszaku pogrzebowego. Był przy tym wyraźnie zadumany.

Screen BBC

Screen BBC

Kate i Meghan na pogrzebie królowej szły ramię w ramię

Po śmierci królowej media na nowo wróciły do relacji księcia Williama i Harry’ego, a w szczególności ich żon. Przypomnijmy, że księżna Kate i księżna Meghan od jakiegoś czasu nie żyją ze sobą w najlepszych relacjach. Zaczęło się od drobiazgów. Pierwsze niesnaski pojawiły się, gdy Sussexowie założyli własną fundację charytatywną. Później Harry z żoną wyjechali do Stanów Zjednoczonych, przez co ogromna część obowiązków spadła na Williama i Kate. O ile żona Williama publicznie nie odnosiła się do rzekomego konfliktu, żona Harry’ego przyjęła nieco inną postawę i jawnie opisywała szeroko komentowany spór. Głos w tej sprawie zabrała m.in. w wywiadzie z Oprah Winfrey – szczery wywiad Meghan i Harry’ego.

W związku z burzliwą relacją wnuków Elżbiety II i ich partnerek życiowych, po śmierci królowej fani „royalsów” z jeszcze większą niecierpliwością wyczekiwali wszelkich doniesień na ich temat. Do spotkania wspomnianej czwórki doszło już 10 września na spotkaniu z poddanymi. Meghan nie odstępowała wówczas ukochanego na krok – trzymała go za rękę. Księżna Kate również wydawała się trzymać od Meghan z daleka, pozostając u boku księcia Williama.

Po tym wydarzeniu księżne miały jeszcze okazję spotkać się w opactwie westminsterskim, w którym odbył się pogrzeb.

Kate i Meghan na pogrzebie królowej szły ramię w ramię

Teraz księżna Meghan i księżna Kate przybyły osobno na nabożeństwo pogrzebowe. W pewnym momencie stały tuż obok siebie. Niedługa chwila wystarczyła, aby moment ten wychwyciły czujne media.

Screen BBC

Screen BBC

Po raz pierwszy od dawna, Kate i Meghan Markle widzimy razem na zdjęciach.

Screen BBC

Screen BBC

Screen BBC

Screen BBC

Źródła: plejada.pl, BBC

Może Cię zainteresować