×

Uczniowie pożegnali 18-latkę. Pogrzeb odbył się w dniu studniówki

Miała przed sobą całe życie. Powinna bawić się na studniówce, przygotowywać się do egzaminu maturalnego. Śmierć przyszła niespodziewanie i zdecydowanie za szybko. Pogrążeni w żalu uczniowie pożegnali 18-latkę, która zginęła w wypadku na autostradzie pod Łodzią.

Tragiczny wypadek

Do makabrycznego wypadku doszło w sobotę 7 stycznia na autostradzie A2 na odcinku między Łodzią a Łowiczem, w miejscowości Nowostawy Dolne. Za kierownicą BMW E46 siedziała 19-letnia dziewczyna. Gdy próbowała wyprzedzić jeden z samochodów, straciła panowanie nad pojazdem i zderzyła się z mercedesem. Osobowe bmw wypadło z drogi, a następnie dachowało na pasie zieleni.

Poszkodowane zostały wszystkie trzy osoby, z czego dwie nie miały funkcji życiowych. Niestety pomimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować życia 20-letniego mężczyzny

— relacjonował rzecznik KW PSP w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Początkowo media informowały o jednej ofierze śmiertelnej: 20-letnim torunianinie. Niestety, wkrótce okazało się, że mimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować życia 18-letniej Emilii — uczennicy II LO w Toruniu. Dziewczyna zmarła na skutek odniesionych obrażeń.

Uczniowie pożegnali 18-latkę

Pogrzeb 18-letniej Emilii Szafrańskiej odbył się w sobotę, 14 stycznia. Dziewczynę pochowano na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu.

Również 14 stycznia, w hotelu Filmar odbyła się zaplanowana wcześniej studniówka II LO w Toruniu. Bal maturzystów odbył się w cieniu tragedii. Uczniowie uczcili pamięć zmarłej Emilki minutą ciszy. Wcześniej szkoła zamieściła pożegnalny wpis na swojej stronie internetowej.

Żegnamy Emilię Szafrańską
uczennicę klasy 4c naszej szkoły. Emilia odeszła nagle, tak niespodzianie, bez pożegnania, ale w naszych sercach pozostanie na zawsze. Zapamiętamy ją jako wrażliwą i szczerą, zawsze chętną do pomocy młodą osobę, wchodzącą właśnie w dorosłość. Będziemy tęsknić za jej pozytywną energią i pięknym uśmiechem, za dobrym sercem i siłą charakteru.
Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.
Nauczyciele i uczniowie II LO

— czytamy.

19-latka, która została poważnie ranna w koszmarnym wypadku, również jest uczennicą II LO w Toruniu i tegoroczną maturzystką.

Fotografie: Facebook, Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com, www.facebook.com

Może Cię zainteresować