×

Uczniowie zrezygnowali z tradycyjnego poloneza. „Chcemy taką studniówkę”

Trampki zamiast obcasów, piosenka disco polo zamiast kompozycji Ogińskiego czy Kilara i… szerokie uśmiechy na ustach zamiast powagi. Tak bawiła się młodzież z Kalisza podczas studniówki. Uczniowie zrezygnowali z tradycyjnego poloneza na rzecz mniej dostojnego, ale znacznie weselszego tańca. Internauci, którzy obejrzeli nagranie, zatęsknili za studniówką…

Uczniowie zrezygnowali z tradycyjnego poloneza

Już niedługo maturzyści zasiądą do pisania egzaminów i powalczą o jak najlepsze rezultaty. Ale zanim to nastąpi, pora na… zabawę! Studniówka jest jedną z tych imprez, których nie sposób zapomnieć. Zabawę tradycyjnie rozpoczyna się od poloneza — polskiego tańca narodowego. Jest dostojny, uroczysty, powolny. Uczniowie, którzy wcześniej intensywnie ćwiczą kroki, podczas poloneza zachowują powagę. W ostatnim czasie w tańcu towarzyszy im najczęściej kompozycja Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Dopiero po przetańczeniu poloneza rozpoczyna się bardziej swobodna część imprezy.

Uczniowie z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Kaliszu postanowili, że porzucą tradycję, a dostojnego poloneza zastąpią żywiołową, weselszą belgijką. Nagranie z TikToka wskazuje, że uczniowie zaszaleli także z doborem piosenki. Zatańczyli w rytm piosenki disco polo „Nocy mało” zespołu Masters. Niektóre uczennice zrezygnowały z butów na obcasie i wymieniły je na bardziej wygodny model – założyły trampki.

uczniowie zrezygnowali z tradycyjnego poloneza
TikTok

Nie wszystkim się to spodobało

Na nagraniu widzimy, że uczniowie naprawdę dobrze się bawili. Co prawda byli skupieni na wykonywaniu kolejnych kroków, ale na ich twarzach malowały się uśmiechy. Doskonałe nastroje uczniów sprawiły, że niektórzy internauci zatęsknili za studniówką.

Dzisiejsza młodzież potrafi się zaprezentować i dobrze bawić

Pięknie!

Super! Brawo!

Chcemy taką studniówkę lub zakończenie w ósmej klasie!

– czytamy w komentarzach.

Ale odejście od tradycji nie wszystkim się spodobało.

Tak jakby polskich tańców nie było…

Belgijka ok., ale nie przy tej muzyce

– krytykują niektórzy.

Ciekawe, czy kaliscy uczniowie zainspirują także maturzystów z innych szkół.

@zste_kalisz #zste #studniowka #viral #dcb #schoollife #kalisz #technikum ♬ Nocy mało – Masters

Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), www.tiktok.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x