×

Koszmar 11-latki z Ukrainy. Rosyjski żołnierz strzelił w twarz dziewczynce

Koszmar mieszkańców Mariupola w Ukrainie trwa. W okrutny sposób doświadczyła tego pewna 11-latka, o czym poinformowała telewizja CNN. Rosyjski żołnierz strzelił w twarz dziewczynce podczas ewakuacji z miasta. To cud, że udało jej się uniknąć śmierci.

Tragiczna sytuacja w Mariupolu

Leżący w obwodzie donieckim nad Morzem Azowskim Mariupol był jeszcze kilka tygodni temu pięknym, 400 tys. miastem. Dziś w niczym nie przypomina dawnej miejscowości – szacuje się, że łącznie zostało zniszczonych nawet ponad 80% budynków. W wyniku inwazji Rosji, lokalni mieszkańcy stracili dostęp do prądu, wody, ogrzewania, a także leków, wody i jedzenia. Wielu z nich płaci za to najwyższą cenę umierając w potwornych męczarniach. Ofiar jest tak dużo, że organizowane są masowe groby w Mariupolu. Ci, którym udało się przeżyć, żyją najczęściej w straszliwych warunkach. Ponadto wielu mieszkańców Mariupola zostaje przymusowo wywożonych do Rosji. Władze Ukrainy szacują, że od początku wojny Rosjanie wywieźli około 15 tys. mieszkańców miasta. Nie wiadomo, jaki los czeka ich tam na miejscu.

Rosyjscy żołnierze przemocą wyprowadzili i wywieźli w nieznanym kierunku personel medyczny, chorych i inne osoby, które chroniły się w piwnicach jednego ze szpitali w Mariupolu

– poinformowała w ostatnim czasie tamtejsza rada miejska na Telegramie.

Rosyjski żołnierz strzelił w twarz dziewczynce

Wojna o Mariupol w Ukrainie napisała już wiele tragicznych historii. Jedna z nich miała miejsce w piątek 18 marca, podczas gdy matka z córkami i ich babcią uciekały z oblężonego przez Rosjan miasta.

Do zdarzenia, które mogło mieć tragiczne skutki, doszło na punkcie kontrolnym koło Wasylówki. To tam prosto w twarz 11-letniej dziewczynki strzelił rosyjski żołnierz. Kiedy okupanci zdali sobie sprawę, co się stało, udzielili pomocy 11-letniej dziewczynce i wysłali ją do szpitala. Diagnoza postawiona na miejscu była przerażająca. Kula przeszła przez szczękę i uszkodziła struny głosowe dziecka. Dobra wiadomość była taka, że dziewczynka miała z czasem odzyskać pełną sprawność. Matka dziewczynki martwi się natomiast o konsekwencje psychiczne, które mogą nastąpić w wyniku traumy nastolatki.

Kto dowodzi atakami na Mariupol? Doradca ukraińskiego MSW wskazał generała.

Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, edition.cnn.com
Fotografie: CNN (miniatura wpisu), edition.cnn.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij