×

Pijana 14-latka trafiła na OIOM w ciężkim stanie. Ilość jej promili szokuje

Pijana 14-latka trafiła na OIOM. Choć ciężko w to uwierzyć, miała aż 3,5 promila alkoholu w organizmie! Ilość alkoholu, którą musiała przyjąć, była bardzo bliska dawki śmiertelnej! 14-latka co prawda żyje, ale jej stan jest ciężki.

Pijana 14-latka trafiła na OIOM

Informację o szokującej wręcz historii prosto z oddziału intensywnej opieki medycznej przekazał portal ostrow24.tv.

W poniedziałek 14 listopada na rynek w Ostrowie Wielkopolskim ktoś wezwał karetkę pogotowia. Powód? Młoda dziewczyna z objawami zatrucia alkoholowego. Kiedy służby ratunkowe przybyły na miejsce, ich oczom ukazała się 14-letnia dziewczyna będąca w stanie silnego upojenia alkoholowego. Jej stan został określony jako ciężki, dlatego niemal natychmiast została przetransportowana do szpitala na OIOM.

Pijana 14-latka trafiła na OIOM
Pixabay

W placówce personel szpitala pobrał dziewczynie krew do badań. Okazało się, że nastolatka miała aż 3,5 promila alkoholu w organizmie. To bardzo blisko śmiertelnej dawki. Ta szacowana jest na 3 g czystego alkoholu na kilogram masy ciała!

Sprawa trafiła na policję

Ze względu na wiek dziewczyny, szpital musiał poinformować o zdarzeniu służby. Sprawą zajęła się ostrowska policja, która z kolei przekazała informację o zdarzeniu do sądu rodzinnego i nieletnich. Funkcjonariusze w pierwszej kolejności próbują ustalić, skąd 14-latka wzięła alkohol.

Szpital poinformował nas wczoraj, ze trafiła do nich nieletnia osoba w stanie upojenia. My wyjaśniamy jak doszło do tego zdarzenia i skąd nastolatka miała alkohol. Ze względu na dobro nieletniej nie udzielamy szczegółowych informacji

– przekazała portalowi Fakty Kaliskie rzeczniczka prasowa ostrowskiej komendy, Małgorzata Michaś.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, www.fakt.pl, www.ostrow24.tv

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x