×

Rosjanie zbombardowali szkołę w Mariupolu. Schroniły się tam kobiety i dzieci

Rosjanie zbombardowali szkołę w Mariupolu. W środku mogło schronić się nawet około 400 osób. Były to głównie kobiety, dzieci i osoby starsze. Na tę chwile nie wiadomo nic na temat ofiar. Jednak budynek został tak zniszczony, że pod gruzami na pewno znajdują się ludzie.

Rosjanie zbombardowali szkołę w Mariupolu

Rosyjska inwazja na Ukrainę nadal trwa. Dziś rozpoczął się 25. dzień wojny u naszego wschodniego sąsiada. Wszyscy są pod wrażeniem tego, jak Ukraińcy mężnie odpierają ataki bezwzględnego najeźdźcy. Niestety Rosjanie nie mają żadnych skrupułów.

Władze Mariupola przekazały właśnie w komunikacie, że zbombardowana została jedna ze szkół artystycznych. W środku mogło byś ukrytych nawet około 400 mieszkańców.

Na tę chwilę nie ma informacji o liczbie ofiar. Jednak władze przekazały, że szkolny budynek został poważnie zniszczony, więc pod gruzami na pewno wciąż znajdują się ludzie. W środku ukrywały się przede wszystkim kobiety, dzieci i osoby starsze.

Rosyjskie oddziały kontynuują ludobójstwo ludności ukraińskiej i cywilów w Mariupolu. Każdy wojskowy jest złoczyńcą i jest odpowiedzialny za swoje zbrodnie przeciwko ludziom, przeciwko mieszkańcom Mariupola

— możemy przeczytać w komunikacie.

Rada Mariupola za pomocą komunikatora Telegram poinformowała również, że:

Rosyjscy okupanci siłą przenoszą tysiące mieszkańców do Rosji. Cywile zostali wywiezieni do obozów, gdzie Rosjanie mieli sprawdzać telefony i dokumenty, a następnie siłą przenieśli część z nich do odległych miast w Rosji.

„Sytuacja jest katastrofalna”

Wiadomości dochodzące z Mariupola do świata są przerażające. W sobotę doradca ministra spraw wewnętrznych zdradził, że w tym momencie sytuacja w tym mieście jest wręcz katastrofalna. Jednak szczęśliwym trafem niektórym mieszkańcom udało się w piątek opuścić miasto korytarzem humanitarnym.

Z kolei Mer Mariupola Wadim Bojczenko w rozmowie z brytyjską stacją BBC opowiedział o walkach ulicznych w mieście. Zdradził też, że ciągle trwa ostrzał rosyjskich żołnierzy, co znacznie utrudnia wydobycie ludzi z podziemi zbombardowanego teatru. Według niektórych źródeł może przebywać tam nawet do 1000 osób.

Jak widać Rosjanie są bezwzględni i za nic mają życie cywilów, w tym maleńkich dzieci i kobiet. To, co robią w Ukrainie, trudno już nazywać wojną. To nic innego jak najprawdziwsze i najokrutniejsze akty terroru.

Źródła: wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować