×

Ukraińska tiktokerka pokazała paczkę pomocową. „Mam nadzieję, że to na żarty”

Ukraińska tiktokerka pokazała paczkę pomocową. Wcześniej w mediach społecznościowych relacjonowała jak wygląda jej życie codzienne od czasu, kiedy jej kraj ogarnęła wojna. Krótkie filmy, które pokazywała, rozdzierały serce. Mogliśmy na nich zobaczyć zniszczone budynki i życie w schronie. Jakiś czas temu młodej dziewczynie udało się bezpiecznie dotrzeć do Polski. Swoją podróż również zrelacjonowała.

Pokazywała realia wojny na Ukrainie

Valerisssh jest ukraińską tiktokerką. Od trzech tygodni młoda kobieta nieprzerwanie dzieliła się ze światem tym, jak wyglądają realia wojny w XXI wieku w jednym z europejskich krajów. Obrazy, które mogliśmy zobaczyć, rozdzierają serce, zwłaszcza, że doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie pochodzą z żadnego wojennego filmu, a realnego życia.

Tym samym była kolejną osobą obnażającą rosyjską propagandę, która pokazała, że Rosjanie zabiją także ludzkość cywilną, mimo że twierdzą inaczej.

@valerisssh NATO, CLOSE THE SKY OVER UKRAINE! #ukraine #stopwar #nato ♬ Another Love – Tom Odell

Publikacje valerisssh zyskują ogromne zasięgi. Wyświetlane są przez kilka, a czasem nawet kilkanaście milionów osób! Właśnie to sprawiło, że młoda Ukrainka zwróciła na siebie uwagę największych światowych mediów. Wywiady z nią mogliśmy zobaczyć m.in. w brytyjskim BBC czy amerykańskim CNN.

Ostatecznie valerisssh zdecydowała się na ucieczkę ze swojej ogarniętej wojną ojczyzny. W marcu 2022 r. zdołała uciec do Polski. Całą swoją wielogodzinną podróż zrelacjonowała z pomocą naprawdę krótkiego wideo.

Z atakowanego Kijowa pociągiem przyjechała do Przemyśla, w którym spędziła 10 godzin. Na granicy stała około 5 godzin. Następnym etapem była podróż do Łodzi, która trwała 7 godzin. Z tego polskiego miasta wyruszyła już do Warszawy, gdzie czekała na nią jej bliska osoba. Ukrainka stwierdziła, że była to najgorsza podróż w jej życiu. Jednocześnie wyraziła swoje uznanie i podziękowania dla wolontariuszy, którzy na przykład rozdawali jedzenie na dworcach.

@valerissshIt’s the most horrible trip! Thanks Russia

♬ Celebrate the Good Times – Mason

Ukraińska tiktokerka pokazała paczkę pomocową

W kolejnym swoim filmiku valerisssh postanowiła pokazać, jakie ubrania dostała w paczce pomocowej dla uchodźców. Okazuje się, że była w niej żółta koszula prestiżowej marki, a także błyszcząca plisowana spódnica, beżowy sweterek, dwie sukienki czy liliowy welurowy dres.

Krótkie nagranie podsumowała, że przynajmniej będzie teraz „modną uchodźczynią”. Oczywiście filmik utrzymała w żartobliwym tonie. Tak, jak to było w przypadku wcześniejszych. Jednak niektórym bardzo nie spodobała się ta publikacja.

@valerissshFashionable refugee😗😗😗

♬ Funny Song – Cavendish Music

W komentarzach czytamy:

Naprawdę mam nadzieję, że to tylko na żarty. W przeciwnym razie jest to mega słabe w stosunku do osób, które robią, co mogą, żeby pomóc

Mi się odechciewa przez takie tiktoki

Są ludzie, co nie mają nawet tego, więc zamiast narzekać, doceń, że ktoś ci to dał i poświęcił na to swój czas

Inni z kolei bronili valerisssh:

Ewidentnie większość z was totalnie nie kuma, że to humor. Dziewczyna przeżyła coś strasznego. Podziwiam, że mimo to znajduje pozytywną energię

Uważam, że ten kontent jest wspaniały, gorzko-słodki, ale uroczy

Przecież to są żarty, taki ma styl prowadzenia konta

A Wy, co o tym sądzicie?

Źródła: kobieta.wp.pl
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), TikTok

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij