×

Amerykański generał o końcu wojny w Ukrainie. Wspomina również o Polsce

Amerykański generał o końcu wojny w Ukrainie. Były dowódca wojsk USA w Europie przewiduje, że ta może skończyć się za kilka miesięcy. Wspomniał również o roli, jaką w tym kontekście może odegrać Polska.

Wojna w Ukrainie

Dziś mija 88. dzień wojny w Ukrainie. Wojny, która od samego początku nie toczy się po myśli Władimira Putina. Rosja dotychczas nie osiągnęła bowiem żadnego z zakładanych wcześniej celów. Jakby tego było mało, zaczyna mieć również poważne problemy ze sprzętem, czego przyczyną bardzo często są ograniczenia w krajowych zdolnościach produkcyjnych. Na te z kolei przekładają się nałożone już wcześniej przez Zachód sankcje.

Amerykański generał o końcu wojny w Ukrainie

Dotychczas padło już wiele terminów, które miałyby wskazywać na koniec wojny w Ukrainie. To wciąż jedynie tylko i wyłącznie spekulacje, a wiele z nich jest już przeszłością, która nie miała nic wspólnego z rzeczywistością. Tym razem o przewidzenie końca wojny w rozmowie z Radiem Swoboda pokusił się amerykański generał Ben Hodges. Dowódca wojsk USA w Europie twierdzi, że Rosja nie ma żadnych powodów do świętowania sukcesu.

Nie udało im się osiągnąć swoich celów. Rosyjskie Ministerstwo Obrony pokazało, że jest skorumpowaną instytucją, a ich żołnierze to mordercy, którzy używają broni przeciwko obiektom cywilnym

– mówił gen. Ben Hodges, który uważa, że wojna w Ukrainie może zakończyć się późnym latem.

To właśnie wtedy Rosji może zabraknąć ludzi, amunicji i chęci do walki. Z kolei Ukraina będzie miała potencjał do kontrofensywy i do września będzie mogła odeprzeć rosyjskie wojska

– wyjaśnił generał.

Amerykański generał o Polsce i innych krajach Zachodu

Ben Hodges nie ma wątpliwości, że bardzo ważne jest, aby przez cały ten czas Zachód, w tym Polska, pozostawał zjednoczony i kontynuował swoje dotychczasowe działania.

Ważne jest jednak, aby wszyscy byli zjednoczeni – Francja, Włochy, Polska i wszyscy pozostali partnerzy. Aby kontynuować sankcje, naciski dyplomatyczne, aby zapewniać Ukrainie niezbędne środki.

Źródła: www.wprost.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Wikipedia, Instagram

Może Cię zainteresować