×

„Polak szuka żony Ukrainki”. Na Facebooku wybuchła obrzydliwa afera

Grupa „Polak szuka żony Ukrainki” istniała na Facebooku od 2020 roku. W czasie wojny zaczęła cieszyć się jednak coraz większym powodzeniem. Doszło do tego, że miała ponad 17 tysięcy użytkowników. „Miała”, bo… została zamknięta. Dlaczego?

Grupa „Polak szuka żony Ukrainki” zamknięta

Grupa „Polak szuka żony Ukrainki” istniała na Facebooku od 2020 roku. Choć początkowo ta nazwa brzmiała jak żart, okazało się, że jej członków zaczęło przybywać. Co więcej, od czasu rozpoczęcia wojny w Ukrainie cieszyła się jeszcze większym powodzeniem. Teraz jednak Facebook postanowił ją zamknąć.

Jak się okazuje, zamiast tworzyć komfortową przestrzeń do poznawania się par, na grupie zagościł hejt i żale. Mężczyźni na niemal każdym kroku krytykowali Polki. Pojawiały się też filmiki obrażające Strajk Kobiet. Jedna z oburzonych Ukrainek, nie wytrzymała w końcu i napisała po prostu:

Jeśli mężczyzna źle mówi o kobiecie, z czasem równie źle będzie mówić o Ukraińcach! To wskazuje na to, że mężczyzna w ogóle nie szanuje kobiet!

Całość tych zachowań, które z pewnością były zgłaszane administratorom Facebooka jako naruszające jego zasady, sprawiła, że ostatecznie zbanowano grupę.

Grupa „Polak szuka żony Ukrainki” – anonse matrymonialne

W grupie można było znaleźć cały szereg ogłoszeń o charakterze matrymonialnym. Część z nich była bardzo ogólna, a inne już bardziej sprecyzowane. Panowie pisali nawet jakich dokładnie wymiarów oczekują od kandydatki na żonę. Oto jeden z komentarzy:

Witam, poznam dziewczynę do stałego związku, mówiącą po polsku najlepiej z zachodnich rejonów Ukrainy. Wiek 25-35 lat, bezdzietna, bez nałogów

Panowie w takich anonsach pisali również sami, co oni mają do zaoferowania kobiecie, np. mieszkanie, dom czy samochód.

Co jeszcze pisali mężczyźni?

Przykładów, które obrażały Polki, we wspomnianej grupie nie trzeba było szukać długo. Można było tam przeczytać, że „są leniwe” i „zepsute” przez dobrobyt Zachodu. Wiele z wpisów nawet ośmieszało nasze rodaczki:

Poznam Ukrainkę, bo Polki śmierdzą, nie starają się i nie chcą gotować

Jeśli mężczyzna źle mówi o kobiecie, tym bardziej o własnych ludziach! Więc z czasem równie źle będzie mówić o Ukraińcach! To wskazuje na to, że mężczyzna w ogóle nie szanuje kobiet!

Niektórzy w końcu zaczęli podejrzewać, że część komentarzy została napisana przez trolle i nic w tym dziwnego. Co innego można pomyśleć, czytając coś takiego?

Z jednego się cieszę, że sytuacja się zmieni w Polsce na rynku matrymonialnym. Teraz Polki mają ból d*py, bo ok. 1 mln Ukrainek jest w naszym kraju i faceci będą mieli w czym wybierać, a nie w księżniczkach hahaa

A do tego Ukrainki są ładniejsze, bardziej pracowite i nie mają kija w d*pie

Więc chłopaki bierzcie się za Ukrainki, a nie brudne Polki, które się nie myją

Co ciekawe, do opisywanej grupy należały także Polki. Panie niejednokrotnie dawały znać, że nie zgadzają się z opiniami panów. Ci wówczas bardzo się obruszali.

Proszę admina o wyrzucenie z tej grupy wszystkich Polek. Niestety, są zazdrosne, nic nie wnoszą do tematów i lecą na hajs, są totalnym przeciwieństwem biednych, wiernych Ukrainek

– można było przeczytać.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu bardzo głośno było o mężczyźnie, który zostawił rodzinę dla młodej Ukrainki.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: kobieta.gazeta.pl, noizz.pl
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować